واکنش مسلمانان در آلمان و کشورهای دیگر به داعش

واکنش مسلمانان در آلمان و کشورهای دیگر به داعش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در ادامه جنبش مسلمانان جهان علیه گروه موسوم به « دولت اسلامی» یا همان داعش سابق، بیش از ۲۰۰۰ مسجد در آلمان در فراخوانی، پیروان گروههای مختلف اسلام را به شرکت در نماز جمعه و راهپیمایی صلح دعوت کرد.

هدف از این فراخوان تشکیل جبهه ای متحد علیه «دولت اسلامی» برای جلوگیری از پیوستن جوانان مسلمان به جریان های تروریستی عنوان شده است.

ایمن مازیک، رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان ضمن تاکید بر اینکه تروریستهای داعش نماینده اسلام و مسلمانان نیستند، گفت: «آنها به نام اسلام سخن می گویند حال آنکه قوانین اسلام را زیر پا می گذارند.»

گزارش ها حاکی از آن است که نزدیک به ۴۰۰ آلمانی در عراق و سوریه، به شبه نظامیان داعش پیوسته اند.

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در سپتامبر جاری، شمار جهادی های داعش در عراق و سوریه را بین ۲۰ تا ۳۱ هزار و پانصد تن برآورد کرده است. این رقم بمراتب بیشتر از تخمین های قبلی است. این سازمان ادعا می کند نیمی از جهادی های داعش، خارجی هستند.

یک هفته پیش نیز رهبران مسلمان در فرانسه اقدامات سبعانه داعش در عراق و سوریه را محکوم کردند.

محکومیت داعش در کشورهای اسلامی

با افزایش حملات شبه نظامیان «دولت اسلامی» در شمال عراق، کشورهای مسلمان ضمن محکوم کردن اقدامات این گروه تروریستی، نفرت و انزجار خود را از آن اعلام داشته اند.

چندی پیش شیخ عبدالعزیر مفتی اعظم عربستان سعودی، در بیانیه ای «دولت اسلامی» را «دشمن شماره یک اسلام» خواند و جوانان کشورش را به دوری جستن از افکار و عقاید این گروه تندرو فراخواند.

هفته گذشته نیز، شیخ شوقی علّام، مفتی اعظم مصر در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز گفت: «کسی که این اعمال تروریستی را زیر نظر دارد و ببیند که گروه هایی مانند دولت اسلامی عراق و شام چگونه عمل می کنند، در می یابد که این سازمانها هیچ نشانی از اسلام “واقعی ندارند”

روحانیون و شخصیتهای مسلمان هند ضمن محکوم کردن اقدامات این گروه تروریستی خواستار واکنش جدی جوامع بین المللی و کشورهای اسلامی در برابر اقدامات وحشیانه داعش در عراق شده اند.

نهضت علما، بزرگترین گروه اسلامی اندونزی نیز با محکوم کردن «دولت اسلامی» از دولت خواست تا در برابر فعالیت احتمالی این گروه در اندونزی تدابیر جدی ای را اتخاذ کند.

و در پایان، پای طنز نیز به مقابله با تروریست های داعش باز شد و عده ای با ساختن ویدئویی و انتشار آن در شبکه مجازی این گروه را به سخره گرفته اند:

countercurrentnews.com

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلام به سبک نازی‌ها از سوی شرکت‌کنندگان در جشن آبجوخوری آلمان جنجال‌آفرین شد

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند