Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تحقق خواست اوکراین، گرجستان و مولداوی برای نزدیکی با اروپا

تحقق خواست اوکراین، گرجستان و مولداوی برای نزدیکی با اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز جمعه، بیست و هفتم ماه ژوئن، اتحادیه اروپا با سه کشور اوکراین، گرجستان و مولداوی یک موافقتنامه همکاری و تفاهم به امضا رساند که گفته می شود نخستین گام در راه عضویت کامل این سه کشور در اتحادیه اروپاست.

در آغاز مراسم، هرمان ون رامپویی، رئیس شورای اروپا گفت: “در کی یف و دیگر نقاط، مردم جان خود را در راه رشته های نزدیکتر با اتحادیه اروپا باختند.”

رهبران سه کشور یاد شده، متفقا از خواست ملتهایشان برای پیوستن به اروپا گفتند، اما برای پترو پوروشنکو، رئیس جمهور جدید اوکراین، این گامی در جهت ادغام هرچه بیشتر با اروپا محسوب می شود.

آقای پوروشنکو گفت: “در طول چند ماه گذشته، اوکراین بهای گزافی برای محقق کردن رویاهایش پرداخت که باید ارزش آنرا داشته باشد. برای مثال، بیانیه ساده ای از طرف اتحادیه اروپا که بگوید زمانیکه اوکراین حاضر است، به اتحادیه خواهد پیوست. بیانیه ای که برای اتحادیه اروپا هزینه ای نخواهد داشت، اما برای کشور من بسیار مهم است.”

در این میان، روسیه خاطرنشان کرده است که امضای این توافقنامه به معنی آن است که این سه کشور، از تخفیفهای بازرگانی که تاکنون با روسیه بهره مند می شدند، محروم خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند

تسلیت برای کشته‌شدن رئیسی در سانحه بالگرد؛ در آمریکا سخنگو سوال‌پیچ و در اتحادیه اروپا جنجال شد