مجله فوتبال؛ حذف ایتالیا، صعود دقیقه نود یونان

مجله فوتبال؛ حذف ایتالیا، صعود دقیقه نود یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اسپانیا، انگلستان و حال ایتالیا سه تیم بزرگ اروپایی هستند که در دور اول از جام جهانی کنار رفتند. لاجوردی پوشان که چهار قهرمانی جهان را در کارنامه دارند در ناتال مغلوب اوروگوئه شدند و همین باعث استعفای چزاره پراندلی، سرمربی و جان کارلو آبِته، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا شد. اوروگوئه با این پیروزی به دور بعد راه یافت تا یک گام خود را به کسب سومین قهرمانی جام جهانی نزدیک کند.

شاگردان چزاره پراندلی در سومین دیدار خود، با یک گل مغلوب اوروگوئه شدند. شکست ایتالیا در شرایطی رقم خورد که این تیم از دقیقه ۵۹ به دلیل اخراج کلودیو مارکیزیو ده نفره به بازی ادامه داد. دیه گو گودین زننده تک گل اوروگوئه در دقیقه ۸۱ بود. ایتالیا در حالی از جام جهانی حذف شد که چنانچه یک تساوی به دست آورده بود به دور بعد راه می یافت.

در دیگر دیدار این گروه هم دو تیم انگلستان و کاستاریکا به تساوی بدون گل دست یافتند تا سه شیرها با یک امتیاز به خانه بازگردند. این بدترین عملکرد انگلستان در جام جهانی پس از سال ۱۹۵۸ بود. کاستاریکا با این تساوی هفت امتیازی شد و به عنوان تیم اول گروه به دور بعد راه یافت تا در دور بعد با یونان بازی کند. اوروگوئه هم با تیم اول گروه سی یعنی کلمبیا روبرو خواهد شد.

در گروه سی، یونان با پنالتی که در وقت های تلف شده نیمه دوم توسط گئورگیوس ساماراس به ثمر رسید به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت. این در حالی بود که دیدار دو تیم یونان و ساحل عاج تا این زمان با تساوی یک بر یک دنبال می شد و در صورتی که مسابقه با این نتیجه پایان می یافت، این ساحل عاج بود که به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود می کرد. در این بازی، گل اول یونان توسط آندریاس ساماریس و تک گل ساحل عاج توسط ویلفرید بونی به ثمر رسید.

در دیگر دیدار این گروه هم کلمبیا با نتیجه چهار بر یک ژاپن را در هم کوبید تا یکی دیگر از نمایندگان آسیا از دور رقابت های جام جهانی کنار رود. در این دیدار خوان کواردادو و جکسون مارتینز هریک، یک گل و خامس رودریگز دو گل برای کلمبیا به ثمر رساندند تا کلمبیا با نه امتیاز صدرنشین جدول این گروه شود. یونان هم با چهار امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفت.

نگاهی به مسابقات روز چهارشنبه

در روز چهارشنبه چهار دیدار برگزار خواهد شد که در یکی از آنها فرانسه در گروه ای با اکوادور روبرومی شود تا با کسب جایگاه اول از رویارویی با آرژانتین جلوگیری کند. بازیکنان نیجریه که به عقاب های سبز مشهور هستند نیز با آرژانتین بازی خواهند کرد و همزمان ایران هم با بوسنی روبرو خواهد شد.

فرانسه در شرایطی پای به میدان مسابقه با اکوادور می گذارد که از دو دیدار قبلی خود شش امتیاز دارد اما برای تثبیت صدرنشینی خود نیازمند حداقل یک تساوی است چرا که به احتمال فراوان در گروه اف، آرژانتین صدرنشین خواهد شد و تلاش فرانسه اینست که در دور بعد با یاران مسی روبرو نشود. در همین حال خبرها از اردوی فرانسه حاکی از آنست که یوآن کابای، هافبک این تیم به دلیل دو اخطاره بودن در برابر اکوادور غایب خواهد بود.

از سوی دیگر اکوادور برای صعود از این گروه کار دشواری در پیش رو دارد چرا که باید در مقابل فرانسه قرار گیرد و سوئیس نیز با اکوادور هم امتیاز است. اکوادور در بازی قبلی خود موفق به شکست هندوراس شده و به نظر می رسد که ترکیب این تیم در برابر فرانسه کم و بیش همان ترکیب در برابر اکوادور باشد. این تیم در برابر فرانسه با سیستم چهار- چهار- دو بازی خواهد کرد.

در همین حال، آرژانتین هم در شرایطی به مصاف نیجریه می رود که از دو بازی اول خود شش امتیاز کسب کرده و جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورده است. آنها برای تثبیت صدرنشینی نیازمند حداقل یک تساوی در برابر نیجریه هستند. شاگردان آلخاندرو سابیا در بازی قبلی خود در برابر ایران کار دشواری داشتند و در پایان این بازی که با حرف و حدیث هایی در مورد داوری همراه بود با تک گل لیونل مسی توانستند پیروز میدان شوند.

از سوی دیگر، نیجریه هم که در این گروه دوم است برای صعود تنها به یک تساوی نیاز دارد اما ایران هم که با بوسنی روبرو می شود هنوز از بخت صعود برخوردار است هرچند که برای تحقق این خواسته در ابتدا باید از سد بوسنی بگذرد و سپس امیدوار باشد که آرژانتین نیجریه را شکست دهد.

مسابقه نیجریه با آرژانتین در زادروز لیونل مسی برگزار می شود و استفان کشی، سرمربی نیجریه این مناسبت را به مسی تبریک گفته است اما اعلام کرده که هدیه ای برای این بازیکن نخواهد داشت.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

پیروزی ایران، پیش بینی یورنیوز

حال به پیش بینی بخش ورزشی یورونیوز در مورد مسابقات روز چهارشنبه می رسیم. این ها تنها پیش بینی است و ممکن است درست نباشد. شما هم می توانید پیش بینی های خود از نتایج این مسابقات را بر روی صفحه فیس بوک یورونیوز با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

بازی فوق العاده ملی پوشان ایرانی در برابر آرژانتین چاره ای برای خبرنگاران ورزشی یورونیوز باقی نگذاشت جز اینکه ایران را برنده مسابقه با بوسنی بدانند. ما هم امیدواریم که بچه های تیم ملی نه تنها بوسنی را شکست دهند بلکه به دور بعد نیز راه یابند. برای دیگر مسابقات هم برد آرژانتین، سوئیس و فرانسه پیش بینی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»