Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله فوتبال؛ انگلستان در آستانه حذف از جام جهانی

مجله فوتبال؛ انگلستان در آستانه حذف از جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مسابقه مهم روز هشتم در ورزشگاه کورینتیاس سائوپائولو مابین انگلستان و اورگوئه برگزار شد. این دو تیم در شرایطی پا به میدان مسابقه گذاشتند که هر دو در بازی اول شکست خورده بودند.

در این مسابقه، اوروگوئه با نتیجه دو بر یک انگلستان را مغلوب کرد. این دیدار یکی از تماشایی ترین مسابقات این جام بود و لوئیس سوارز برای اولین بار در این رقابت ها به میدان رفت.

این بازیکن در دقیقه ۳۹ گل اول اوروگوئه را به ثمر رساند اما وین رونی در دقیقه ۷۵ نه تنها بازی را به تساوی کشید بلکه اولین گل خود در جام های جهانی را نیز به ثمر رساند.

لوئیس سوارز بار دیگر در دقیقه ۸۵ دروازه انگلستان را باز کرد تا اورگوئه با سه امتیاز همچنان به حضور در مرحله بعد امیدوار باشد.

در دیگر دیدار این روز، کلمبیا با نتیجه دو بر یک ساحل عاج را شکست داد. شاگردان خوزه پکرمن در دقیقه ۶۴ این دیدار توسط خامس رودریگز به گل رسیدند. شش دقیقه بعد هم خوان کینترو گل دوم کلمبیا را به ثمر رساند.

در دقیقه ۷۳ ژروینیو تک گل ساحل عاج را به ثمر رساند اما در نهایت کلمبیا پیروز میدان شد تا با شش امتیاز صدر نشین جدول شده و به دور بعد راه یابد.

در سومین مسابقه این روز هم ژاپن و یونان به تساوی بدون گل دست یافتند. این نتیجه در حالی رقم خورد که یونان به دلیل اخراج کونستانتینوس کاستورانیس، از دقیقه ۳۸ به بعد بازی را ده نفره ادامه داد.

نگاهی به مسابقات مهم روز نهم

ایتالیا با هدایت چزاره پراندلی خود را برای مسابقه با کاستاریکا آماده می کند. در همین زمان، فرانسه هم مشغول مهیا کردن خود برای بازی با سوئیس است تا تکلیف صدرنشین این گروه مشخص گردد.

ایتالیا در حالی به مصاف کاستاریکا می رود که در بازی اول خود انگلستان را شکست داده است. در آن بازی ماریو بالوتلی، مهاجم این تیم بازی خوبی به نمایش گذاشت اما عملکرد این بازیکن به ویژه در خارج از زمین با حاشیه هایی نیز همراه است که بر عملکرد وی در داخل زمین نیز تاثیر می گذارد. در خط میانی ایتالیا از آندرآ پیرلو بهره می برد. این بازیکن علیرغم اینکه ۳۶ سال دارد اما یکی از نقاط قوت ایتالیا به شمار می رود.

از سوی دیگر کاستاریکا هم در حالی اورگوئه را در بازی اول خود شکست داده که همگان از شکست کاستاریکا سخن می گفتند. این پیروزی سبب شده تا شاگردان خورخه لوئیس پینتو از روحیه ای مضاعف برای مسابقه با ایتالیا برخوردار باشند. آقای پینتو در آخرین مصاحبه خود صحبتی از تاکتیک تمیش نکرده اما گفته که راه حلی برای مهار ایتالیا پیدا کرده است.

در گروه ای جام جهانی هم، تیم های سوئیس و فرانسه به مصاف هم خواهند رفت و اوتمار هیتسفیلد، سرمربی سوئیس به علاقه مندان فوتبال، مسابقه ای تماشایی را وعده داده است. سوئیس در بازی اول خود در برابر اکوادور با نتیجه دو بر یک پیروز شد و حال برای صدرنشینی باید فرانسه را شکست دهد. سوئیس در شرایطی با فرانسه روبرو می شود که از سال ۱۹۹۲ به بعد نتوانسته همسایه خود را شکست دهد.

از سوی دیگر فرانسوی ها هم که در برابر هندوراس سه بر صفر پیروز شدند چشم امید به بازیکنانی چون کریم بنزما دارند تا به صدر جدول این گروه صعود کنند. آبی پوشان تاکنون در جام های جهانی ۹۹ گل به ثمر رسانده اند و مسابقه بین دو تیم، دویست و پنجاهمین مسابقه ایست که دو تیم اروپایی در جام جهانی رو در روی هم قرار می گیرند.

پیش بینی یورونیوز

حال به پیش بینی مسابقات روز جمعه می رسیم. شما هم می توانید با مراجعه به صفحه فیس بوک یورونیوز، پیش بینی های خود را زیر هشتگ “THECORNERSCORES” با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

آگهی

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

بیشتر خبرنگاران ورزشی یورونیوز این نتایج را برای مسابقات روز جمعه پیش بینی کرده اند: ایتالیا با نتیجه دو بر یک کاستاریکا را شکست خواهد داد. فرانسه با همین نتیجه از سد سوئیس گذر خواهد کرد و اکوادور هم با یک گل هندوراس را از پیش رو برخواهد داشت. فراموش نکنید که این پیش بینی ها ممکن است درست نباشد.

از پذیرایی با استیک سوسمار تا خطر حمله کوسه

برزیل فقط مکانی برای تماشای فوتبال نیست بلکه ماجراجویی نیز از بخش های جدایی ناپذیر سفر به این کشور است. بنابراین اگر از خوردن استیک گوشت گاو خسته شده اید، در کویبا می توانید طعم استیکی ویژه را بچشید. در ریسیف هم اگر می خواهید شنا کنید بهتر است از استخر هتل استفاده کنید.

آگهی

شهر کویبا محلی است که بجای استیک های معمولی گوشت گاو، با استیک هایی از گوشت یک نوع سوسمار از مهمانان پذیرایی می کند.

در کویبا که هم مرز با پارگوئه و بولیوی است، مراکزی برای پرورش سوسمار دایر شده است که بسیار سود آور است. این مراکز نه تنها پوست این جانور را به قیمت گزاف می فروشند بلکه برای گوشت آن هم مشتری های فراوانی دارند.

یک راهنمای گردشگری با اشاره به رستوران هایی که گوشت سوسمار طبخ می کنند، می گوید: “آنها فروش فراوانی دارند. این روزها افراد بسیاری به دنبال گوشت سوسمارند اما تنها مراکز خاصی مجاز به ذبح و فروش گوشت سوسمار هستند.”

در همین حال ناجیان غریق در ساحل ریسیف کار دشوارتری برای حفظ جان شناگران دارند چرا که از یک سو به دلیل برگزاری جام جهانی، تعداد افرادی که قصد شنا در دریا دارند بیشتر شده است و از سوی دیگر هم کوسه ها به این سواحل نزدیک شده اند.

آگهی

علیرغم اینکه امسال هیچ گزارشی از حمله کوسه به شناگران در آب های ساحلی ریسیف گزارش نشده اما ناجیان غریق، از تمرکز بر خطر کوسه ها سخن می گویند.

یکی از این ناجیان می گوید: من در اینجا کاملا احساس امنیت می کنم. منظورم اینست که اگر شخصی بخواهد فراتر از دیوار صخره ای شنا کند، باید کمی نگران بود اما داخل این حصار به نظر من مشکلی وجود ندارد.”

به گفته یک مقام محلی تدابیر در این زمینه دوچندان شده است چرا که بیم آن می رود که گردشگران از خطر کوسه ها آگاه نباشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»