Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نایجل فراج؛ کنترل مهاجرت به بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا

نایجل فراج؛ کنترل مهاجرت به بریتانیا و خروج از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حزب مستقل بریتانیا UKIP، بعنوان حزب مخالف اتحادیه اروپا که در پی خروج بریتانیا از این اتحادیه است، وارد جریان اصلی سیاسی کشور شده است. نظرسنجی ها می گوید این حزب از شانس پیروزی در انتخابات اروپا برخوردار است.

خبرنگار یورونیوز، جیمز فرانی، با نایجل فراج رهبر حزب مستقل بریتانیا در کمپین انتخاباتی اش در شهر کنوتسفورد در شمال غربی انگلستان دیدار کرده و از او درباره موضوعاتی چون موضع سرسختانه اش بر سر مهاجرت، پوستر انتخاباتی بحث انگیز حزبش و تناقض میان ثبت نام وی برای دریافت حقوق ثانوی بازنشستگی پارلمان اروپا با دیدگاه هایش برای لغو هزینه های این اتحادیه، پرسیده است.

یورونیوز: نایجل فراج، بسیار متشکرم که گفتگو با یورونیوز را پذیرفتید. سوال اول من این است که حزب مستقل بریتانیا چه نوع حزبی است و خواسته هایش چیست؟

نایجل فراج: ما یک حزب دموکراتیک ملی هستیم. ما معتقدیم که انگلستان باید مستقل، خودگران و یک ملت دموکراتیک باشد و نه بخشی از یک اتحاد سیاسی در بروکسل که در حال حاضر ۷۵ درصد از قوانین کشور را تحت تاثیر قرار داده و به اندازه یک ثروت هنگفت هزینه دارد و مانع معاملات تجاری ما با اقتصادهای جدید و در حال ظهور دنیا است. منظورم این نیست که ما ضد اروپا هستیم یا فکر می کنیم که در اروپا همه چیز بد است. ما الان هم کمی مانند اروپا هستیم، اما می خواهیم کل اروپا، اروپای دولت ها باشد که با هم تجارت و همکاری داشته باشند. این پروژه فرا ملی، یعنی تلاش بدون رضایت رای دهندگان برای ساختن یک ایالات متحده از اروپا، سرانجامی ندارد.

یورونیوز: شما خودتان را بعنوان یک حزب طرفدار آزادی و بازار آزاد معرفی می کنید. کمپین شما درباره مهاجرت چطور با این ایده قابل تلفیق است؟

نایجل فراج: خوب، میلتون فریدمن، استاد بزرگ تجارت و بازار آزاد می گوید که شما نمی توانید حرکت آزاد نیروی کار بین کشورهای فقیر و ثروتمند داشته باشید، خصوصا با وجود یک نظام تامین اجتماعی. این نکته اصلی است. ما به تجارت آزاد کالاها، سرمایه و خدمات بسیار علاقمندیم. اما نمی خواهیم که فقط به اتحادیه اروپا محدود شویم. می خواهیم بریتانیا فعالیت بیشتری در مقیاس جهانی داشته باشد. به خصوص کشورهای انگلیسی زبان و کشورهای مشترک الامنافع، کشورهای خوبی برای آغاز این کار هستند. اما همچنین به یک مدیریت مسئول در بازار کار نیاز است. آنچه انجام گرفته اشباع بازار کار بریتانیا با کارگران غیر ماهر و نیمه ماهر مهاجر بوده است.

یورونیوز: اگر بخواهیم کاملا در این مورد بی رحم باشیم باید بگویم اگر مثلا من مدیر یک کسب و کار بزرگ باشم، علاقمندم که دستمزدها را پایین نگه دارم. آیا تمام این کسب و کارهایی که شما می گویید از حزب شما حمایت می کنند؟ آیا علاقمند هستند دستمزدهای بیشتری برای داشتن کارگر بریتانیایی بپردازند؟

نایجل فراج: فکر می کنم که بدون تردید صنایع چند ملیتی بزرگ از این دستمزدهای پایین مهاجران سود برده اند، اما ما بعنوان یک کشور ضرر می کنیم. ما باید کودکان خانواده های مهاجر را آموزش بدهیم، برایشان امکانات بهداشتی و درمانی در بیمارستان هایمان ایجاد کنیم و این روند به افزایش تعداد زیادی از انگلیسی های بیکار می انجامد که دولت باید به آنها پول بیکاری بدهد. بنابراین شرکت های بزرگ ممکن است ذینفع باشند اما بطور کلی ما از این روند سود نخواهیم برد.

یورونیوز: اما قطعا اگر شما یک طرفدار واقعی بازار آزاد باشید خواهید گفت که این دست نامرئی بازار است که باید تعیین کند چه کسانی به کشور ما بیایند.

نایجل فراج: خوب، چیزهای مهمتری از پول وجود دارد. انسجام جامعه مهمتر است و در واقع کار دولت بریتانیا باید این باشد که منافع مردم بریتانیا را در اولویت قرار دهد. میلیون ها خانواده بریتانیایی از این واقعیت که ما درها را به روی ۴۸۵ میلیون اروپایی باز کنیم، آسیب خواهند دید.

یورونیوز: این آسیب خیلی زیاد، چقدر است؟ بخاطر اینکه ۲۰۹ هزار مهاجر از اتحادیه اروپا تا پایان سپتامبر گذشته در بریتانیا اقامت داشته اند. از این تعداد چقدر باید کاسته شود؟

نایجل فراج: خیلی!

یورونیوز: چقدر؟

نایجل فراج: خیلی!

یورونیوز: نصف؟

نایجل فراج: نه، نه. ما می خواهیم این رقم کم شود و به ده ها هزار نفر کاهش یابد.

یورونیوز : سی تا پنجاه هزار نفر؟

نایجل فراج: همان چیزی که از ۱۹۵۰ تا روی کار آمدن تونی بلر داشتیم. در سال ۳۰ تا ۵۰ هزار مهاجر وارد بریتانیا می شدند. ما این سطح از مهاجرت را برای ۵۰ سال نگه داشتیم و این مقداری بود که با آن نسبتا مشکلی نداشتیم. اما این روند را تغییر کرد و اکنون این رقم به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار مهاجر خالص در سال رسیده و نرخ ناخالص سالانه اش نیم میلیون است. من نمی خواهم مهاجرت را متوقف کنم بلکه می خواهم کمیت و کیفیت آنرا کنترل کنیم.

آگهی

یورونیوز: تا چه رقمی؟ عدد جادویی حزب شما چه مقدار است؟

نایجل فراج: خوب، داریم رویش کار می کنیم.

یورونیوز: اما الان زمان انتخابات است.

نایجل فراج: انتخابات بین ما و سه حزب دیگری است که وجود نیم میلیون مهاجر را انکار می کنند. این مبارزه ایست که ما اول باید در آن پیروز شویم. در این لحظه هنوز چیزی بدست نیامده است.

یورونیوز: شما هیچ رقمی برای مطرح کردن ندارید؟

آگهی

نایجل فراج: در این لحظه چیزی وجود ندارد که بتوان مطرح کرد. در حال حاظر ما کنترلی بر تعداد افرادی که وارد بریتانیا می شوند نداریم و نگرانی اصلی من این است که مانند وضعیت بسیار بد منطقه مدیترانه ای اروپا، ما هم ممکن است شاهد موج بزرگ دیگری از مهاجران باشیم که نمی توانیم برایش کاری انجام دهیم. اول باید به مسئله کنترل مهاجرت برگردیم و نظامی مانند سبک استرالیایی ایجاد کنیم. یک نظام پایه که بتواند نه تنها تعداد مهاجران بلکه کیفیت آنها را نیز کنترل کند.

یورونیوز: من صبح امروز با یک مقام رسمی در بانک جهانی صحبت کردم و آنها می گفتند که استرالیا نیاز دارد که درهایش را باز کند، چرا که با کمبود واقعی نیروهای کار ماهر روبرو است. چطور یک مقام رسمی در وزارت مهاجرت می تواند مفاهیم بازار آزاد را اجرایی کند؟

نایجل فراج: چرا اصلا باید به حرف بانک جهانی یا هر سازمان جهانی شبیه آن گوش کرد؟ آنان معمولا همه چیز را اشتباه می فهمند.

یورونیوز: آنها به مدت هشت سال است که این موضوع را به استرالیایی ها می گویند. الآن دانشجویان بریتانیایی آنجا در تعطیلات شان میوه می چینند، چرا که استرالیایی ها به این کار علاقه ای ندارند.

نایجل فراج: چیزی که ما در این کشور داریم این است که تبعیض هایی برای مردم بریتانیا در بازار کار در کشور خودشان قائل می شویم و این کار ظالمانه است. این مسئله به یک شکاف بزرگتر در سراسر کشور منجر شده که من در طول دوران زندگی ام شاهدش بوده ام. این کاملا اشتباه است.

آگهی

یورونیوز: شما اخیرا پوسترهای انتخاباتی منتشر کرده اید. بحث های شما بسیار مشابه دیگر احزاب در اروپاست که بر موج مخالفت با ارزش های متعارف سوارند. برای مثال گیرت ویلدرز در هلند که به دنبال نزدیک شدن به شما برای تشکیل گروهی در پارلمان اروپاست. همینطور مارین لوپن. چه تفاوتی میان آنچه آنها درباره مردم آفریقای شمالی و ترک می گویند با آنچه شما درباره رومانیایی ها و بلغارها می گویید وجود دارد؟

نایجل فراج: نزدیک ترین تشابه این است که بریتانیایی ها گفته اند این پوسترها کمی شبیه پوسترهای حزب محافظه کار انگلیس در انتخابات سال ۲۰۰۵ است. پوسترهای ما در پی وا داشتن مردم به تفکر و تحریک بحث و مناقشه بود که به این هدف رسید.

یورونیوز: آیا شما با لوپن و ویلدرز متحد می شوید؟

نایجل فراج: نه!

یورونیوز: چرا نه؟

آگهی

نایجل فراج: بخاطر اینکه ما از سیاست های آنها، چه به وسیله رهبرانشان منعکس شود یا نه، آگاهیم. در جبهه ملی فرانسه به طور قطع عناصر قدیمی ضد یهود وجود دارند که ما علاقه ای به آنها نداریم.

یورونیوز: اما انعکاسی از آنچه ویلدرز و لوپن به حامیانشان می گویند در دیدگاه شما وجود دارد. آنها می خواهند طبقه کارگر را از جهانی شدن و تاثیرات منفی آن حفاظت کنند. فقط کافی است کلمات «رومانیایی» یا «بلغار» را با «مراکشی» ، «الجزایری» یا «ترک» جایگزین کنیم، آنوقت شباهت ها خیلی زیاد می شود، موافق نیستید؟

نایجل فراج: ما به جهانی شدن علاقمندیم. ما یک حزب مخالف جهانی شدن نیستیم. لوپن ضد جهانی شدن است اما ما نه. اما نمی توانیم بعنوان بخشی از اتحادیه اروپا به فرایند جهانی شدن بپیوندیم بخاطر اینکه آنها حرکت ما در دستیابی به جهانی شدن و معاملات تجاری و توافق با دیگر بخشی های جهان را متوقف می کنند و مانع آن می شوند. این دیوانگی است.

یورونیوز: به عنوان آخرین پرسش، شما می خواهید هزینه های اتحادیه اروپا را کاهش دهید. اگر اینطور است چرا خواهان مزایای ثانوی بازنشستگی پارلمان اروپا هستید؟ اگر علاقمند به کاهش هزینه های اتحادیه اروپا هستید، چرا برای این حقوق ثبت نام کرده اید؟

نایجل فراج: بخاطر اینکه وقتی فوت کردم خانواده ام چیزی داشته باشند.

آگهی

یورونیوز: اما کسانی که به شما رای می دهند حقوق ثانوی بازنشستگی را نمی خواهند.

نایجل فراج: ما نمی خواهیم هزینه های اتحادیه اروپا را کاهش دهیم، سوال شما کاملا اشتباه است، می خواهیم هزینه های اتحادیه را حذف کنیم.

یورونیوز: پس چرا برای حقوق ثانوی بازنشستگی اقدام کرده اید؟

نایجل فراج: من می خواهم سهم بریتانا از ۵۵ میلیون پوند در روز به صفر برسد.

یورونیوز: می توانید با کمی کمک شروع کنید…

آگهی

نایجل فراج: فکر می کنم با شما صادق هستم…

یورونیوز: چرا ثبت نام کردید؟

نایجل فراج: فکر می کنم با شما صادق هستم. این یک موضوع بی ربط بسیار کوچکی است در مقایسه با آنچه این کشور می پردازد.

یورونیوز: اما شما برای سال ها یوروکرات های (بوروکرات های پارلمان اروپا) شاغل در بروکسل را مورد انتقاد قرار داده اید.

نایجل فراج: شما می توانید بگویید که من باید بدون حقوق کار کنم اما من نمی توانم این کار را انجام دهم.

آگهی

یورونیوز: تعداد زیادی از نمایندگان پارلمان اروپا در این طرح مشارکت نکرده اند، زیرا فکر می کردند این کار غیر اخلاقی است. چرا شما ثبت نام کردید؟

نایجل فراج: واقعا این کار را کردند؟ من خیلی ندیده ام.

یورونیوز: چرا شما برای حقوق بازنشستگی ثانوی ثبت نام کردید، اگر می گویید با افزایش هزینه های اتحادیه اروپا موافق نیستید؟

نایجل فراج: بخاطر اینکه من وقتی وارد سیاست شدم منابع مالی گسترده ای را از دست دادم، بنابراین به خودم گفتم که اگر فوت کردم به خانواده ام فکر کرده باشم تا بتوانند مزایای دراز مدت تری داشته باشد.

یورونیوز: بنابراین فرزندان فراج می توانند یک آپارتمان زیبا در لندن بخرند؟ این ایده حقوق بازنشستگی اتحادیه اروپاست؟

آگهی

نایجل فراج: نه مقدارش به این کارها نمی رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت

شکست «امپراتوری» اتحادیه اروپا در دفاع از مرزهای خود؛ تاوان را چه کسی خواهد پرداخت؟

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند