Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گفتگو با سفیر روسیه در اتحادیه اروپا درباره بحران اوکراین

گفتگو با سفیر روسیه در اتحادیه اروپا درباره بحران اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رهبران اتحادیه اروپا در تلاشند با مقامات ارشد روسیه بر سر حل مناقشه اوکراین به تفاهم برسند و از این رو، پنج شنبه پانزدهم اسفندماه جلسه ای ویژه در بروکسل برای رسیدگی به بحران اوکراین تشکیل دادند.

فریبا مودت، خبرنگار یورونیوز در بروکسل درباره دیدگاه های روسیه نسبت به بحران اوکراین با ولادمیر چیژف، سفیر روسیه در اتحادیه اروپا گفتگویی را انجام داده است.

یورونیوز: ازریابی شما از سیاست های اتحادیه اروپا در قبال اوکراین چیست؟

ولادمیر چیژف: معتقدم اتحادیه اروپا یک سری اشتباهات سیستماتیک انجام داده است. بدون در نظر گرفتن بافت پیچیده جامعه اوکراین، آنها اوکراین را برای پیوستن به یک پیمان همکاری تشویق کردند.

یورونیوز: مشکل این تفاهم نامه بی ضرر چه بود؟

ولادمیر چیژف: در حقیقت بی ضرر نبود. تفاهم نامه با اروپا، اوکراین را ملزم به تغییر قوانین داخلی می کند. این تغییرات باعث بروز مشکلاتی در مبادلات اقتصادی میان اوکراین و روسیه می شود. عدم امضای توافق نامه باعث شروع اعتراضات خودجوش در ماه نوامبر در کی یف شد. پس از آن اتحادیه اروپا از آنها حمایت کرد، بدون در نظر گرفتن این مسئله که آنها چه کسانی هستند.

یورونیوز: آنها چه کسانی بودند؟

ولادمیر چیژف: من گفتم اعتراضات بصورت خودجوش شروع شد.

یورونیوز: بوسیله مردم.

ولادمیر چیژف: بوسیله مردم اما به تدریج سمت و سویش تغییر کرد.

یورونیوز: واقعیت این است که دولت جدید انتخاب شده و توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است. در این وضعیت شما قصد انجام چه کاری دارید؟

ولادمیر چیژف: به رسمیت شناختن آنها توسط اتحادیه اروپا کار اشتباهی بوده است.

یورونیوز: اما انجام شده است.

ولادمیر چیژف: اکثریت کشورهای عضو اتحادیه اروپا کوزوو را به رسمیت شناختند، اما این به این معنی نیست که کوزوو یک کشور مستقل است. ما به طور مستمر با اوکراین کار می کنیم. معتقدیم نباید به اوکراین و مردمش پشت کرد. اما این به معنی به رسمیت شناختن دولت نیست.

یورونیوز: دیدگاه شما نسبت به وضعیت فعلی اوکراین و کریمه چیست؟

ولادمیر چیژف: ما تلاش داریم یک راه حل سیاسی برای این بحران پیدا کنیم، البته بدون دخالت در امور داخلی این کشور. در مسائل اقتصادی، ما آماده همکاری با صندوق بین المللی پول، بانک توسعه اروپا و بقیه سازمانهای بین المللی مالی هستیم.

یورونیوز: در ازای آن خواهان چه چیزی هستید؟

ولادمیر چیژف: ما خواهان ثبات، احترام به حقوق بشر و پایان خشونتها هستیم. ما می خواهیم به حقوق روس زبانها خدشه ای وارد نشود.

آگهی

یورونیوز: اگر خواسته های شما برآورده نشود چه می کنید؟

ولادمیر چیژف: بحران طولانی تر می شود. زیرا نه اتحادیه اروپا نه روسیه در موقعیتی نیستند که به مردم شرق اوکراین بگویند که واقعیت دولت جدید اوکراین را بپذیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟

انهدام پیشرفته‌ترین جنگنده روسیه برای اولین بار در تاریخ همزمان با پیشروی مسکو در خاک اوکراین