Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حال و هوای سوچی ساعاتی پیش از آغاز رسمی المپیک ۲۰۱۴

حال و هوای سوچی ساعاتی پیش از آغاز رسمی المپیک ۲۰۱۴
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

المپیک زمستانی سوچی توجه علاقمندان بسیاری را به خود جلب کرده است. از امکانات میزبانی بازیها و نحوه استقرار تیم ها گرفته، تا نگرانی های امنیتی و حقوق بشری و جاذبه های گردشگری.

این بازیها روز جمعه و در غیاب برخی از سران سیاسی دنیا رسما افتتاح خواهد شد. در این میان، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، از جمله شخصیت هایی است که با قبول دعوت ولادیمیر پوتین راهی روسیه شده است. او در همان روزی که به انتقاد از سیاست های کرملین در مورد همجنسگرایان پرداخت، در حمل مشعل بازیها هم مشارکت کرد.

سوچی که برخی، آن را «بلندپروازی» پوتین تعبیر کرده اند، گرانترین رویداد تاریخ المپیک لقب گرفته و واکنش های متفاوتی را برانگیخته است.

برای اطلاع بیشتر از حال و هوای دهکده المپیک و نحوه اجرای مراسم افتتاحیه با شهر سوچی، الکسی دووال؛ خبرنگار یورونیوز، با دیمیتری شوگروف، از شبکه روسیه ۲۴ گفت و گویی انجام داده است:

یورونیوز: قبل از هرچیز برای ما از فضای موجود در سوچی بگویید و اینکه هوا چطور است؟

دیمیتری شوگروف: درباره هوا همانطور که پشت سر می بینید برای من که از مسکو آمده ام و هفته گذشته دمای منفی ۳۰ درجه سانتیگراد را تحمل کردم، اینجا عالی است . من در میدان المپیک شهر سوچی ایستاده ام و علاوه بر هوای عالی باید گفت که اینجا همچنان زمستان است و به اندازه کافی برف بر روی کوهها برای اجرای هر نوع رقابتی وجود دارد.

*یورونیوز: البته برخی از این رقابت ها از جمله پاتیناژ نمایشی درحال حاضر و حتی پیش از مراسم افتتاحیه آغا
ز شده اند . در المپیک سوچی برای نخستین بار است که رقابت های پاتیناژ به صورت گروهی اجرا می شوند. آیا برنامه های جالب دیگری نیز هست؟*

دیمیتری شوگروف: من از طرفداران رقابت های اسنوبورد هستم که البته امروز نیز آنها را پیگیری کردم. شرکت کنندگان در این رقابت بسیار قدرتمند ظاهر شده اند. البته تعدادی از آنها درحین رقابت بر زمین افتادند اما هیچ گزارشی درباره جراحت شدید مطرح نشده است.

یورونیوز: در سوچی بهترین ورزشها و محبوب ترین ورزشکاران حضور دارند. اما محبوبترین ورزش برای مردم روسیه چیست؟

دیمیتری شوگروف: البته که همه آنها شناخته شده اند اما شاید محبوب ترین ورزش برای مردم روسیه هاکی باشد و همانطور که تاکنون گفته اند، همه برای آغاز رقابت های هاکی لحظه شماری می کنند. ممکن است کمی اغراق آمیز به نظر بیاید اما برای مردم روسیه هاکی یکی از مهمترین ورزشها، همینطور دوگانه اسکی و تیراندازی.

یورونیوز: آیا اطلاعات خاصی از مراسم افتتاحیه المپیک روز جمعه دارید؟

دیمیتری شوگروف: همانطور که می دانید، مراسم افتتاحیه تحت تدابیر کاملا امنیتی برگزار می شود و اطلاعاتی از چگونگی اجرای آن منتشر نشده است و همه برنامه ها بطور زنده اجرا خواهد شد. حتی اطلاعات خاصی نیز در اختیار خبرنگاران قرار نداده اند. البته تعدادی تصویر به ما نشان داده اند که شما نیز همه آنها در تلویزیون مشاهده کرده اید. اینها همه اطلاعاتی است که من دارم درست همان چیزهایی که شما نیز می دانید و من هم همچون شما منتظرم تا همه چیز را به صورت زنده ببینم.

یورونیوز: همزمان با آماده سازی برای المپیک، چهره سوچی و مناطق اطراف آن بطور کامل تغییر کرده است. روسیه به عنوان میزبان برگزاری این مسابقات بین المللی علاوه بر تلاش بسیار، پول زیادی نیز صرف کرده است. نظر شما درباره شکل جدید شهر چیست؟

دیمیتری شوگروف: همه چیز نو و درخشان است. مدرن بودن اولین چیزی است که پس از ورود به سوچی توجه شما را به خود جلب می کند. من بارها از این شهر دیدن کرده ام از زمانی که این شهر کاندیدای برگزاری مسابقات شد تا زمانی که کارها برای آماده سازی شهر شروع شد و باید بگویم این مدرن بودن تنها به محل برگزاری مسابقات محدود نمی شود بلکه حتی فرودگاه نیز مدرن شده است.

همه چیز در این شهر به عالیترین شکل ممکن و مطابق با استانداردهای جهانی و اروپایی مدرن شده است. ساخت استادیوم ها نیز که شما می توانید اکنون مشاهده کنید، سال گذشته به پایان رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار کرملین به ناتو: استقرار موشک‌های آمریکایی در اروپا را برنمی‌تابیم

ساعات غیررسمی رهبران روسیه و هند؛ مودی و پوتین در مسکو از اصطبل اختصاصی دیدن کردند و چای نوشیدند

آمریکایی‌های زندانی در روسیه چه کسانی هستند و به چه جرائمی متهم‌اند؟