Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نشست وایز: آموزش و فن آوری

نشست وایز: آموزش و فن آوری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دو بحث اصلی در نشست نوآوری برای آموزش، وایز، که در دوحه قطر برگزار شد، تلاش به پاسخ دادن به این سوال ها بود: آیا پیشرفت در فن آوری یعنی پایان معلم در کلاس و اینکه جایگاه فن آوری و علوم در مدارس چیست؟.

پاسی سالهبرگ، متخصص آموزش می گوید: “من به گروهی تعلق ندارم که معتقد است به معلم دیگر نیاز نداریم. به نظرم به معلم های متفاوت احتیاج داریم. فکر می کنم به آموزگارهایی با تحصیلات عالی در اقصی نقاط جهان احتیاج داریم که قادر به کار در جهانی سریع تر و پیچیده تر هستند.”

کیتی سیلز، طراح بازی و آموزش دهنده از “موسسه بازی” می گوید: “نکته مهم این است که چگونه شروع به استخدام افرادی کنیم که شاید حرفه شان آموزگاری نیست ولی افرادی هستند که در آموزش کودکان شرکت می کنند مانند مادر بزرگ و پدر بزرگ یا والدین.”

در مدارس بسیاری از کشورها تدریس علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

پاسی سالهبرگ، متخصص آموزش می گوید: “فکر می کنم شروع به درک این نکته کردیم که هنر و تئاتر به نوعی کامل کننده مواد درسی اصلی هستند. به نظرم اشتباه است اگر فکر کنیم با تمرکز بیشتر بر علوم و ریاضی اوضاع بهتر می شود.”

مگی ادرین، دانشمند علوم فضایی می گوید: “متاسفانه سال های طولانی تبعیض جنسی در درس های علوم و ریاضی وجود داشت. حالا بهتر شده است ولی باید به آمار نگاه دقیق تری کرد.”

نشست سه روزه نوآوری برای آموزش، وایز با شرکت 1200 متخصص آموزش از صد کشور جهان روز نهم آبان ماه در دوحه خاتمه یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابتکار از مزرعه به میز در حال شکوفایی در قطر است

یک تور غذامحور و استراحتی به صرف قهوه در قطر

ابریشم طلایی و صنایع بافندگی باستانی در قطر به نمایش گذاشته شد