افشای جاسوسی آمریکا علیه اروپا

افشای جاسوسی آمریکا علیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رسوایی افشای جاسوسی های آمریکا در اتحادیه اروپا کنفرانس سران این هفته را تحت الشعاع قرار داده است. قرار است آلمان و فرانسه متفقا در این مورد با آمریکا گفتگو کنند. در دستور جلسه، اما، مسئله رکود اقتصادی و مهاجرت به اروپا هم قرار داشت که فعلا نتیجه ای از آن حاصل نشده است.

بدنبال فاجعه لامپدوزا که شاهد غرق شدن صدها مهاجر در آبهای این بندر ایتالیایی بود، افکار عمومی اروپا و جهان رهبران اروپا به خود آورد که باید در مورد این معضل انسانی اقدام کنند.

هرمن من رامپویی، رئیس شورای اروپا در کنفرانس مطبوعاتی پایان اجلاس گفت: “ما از نیروی جدید دیده بانی در منطقه مدیترانه که توسط اعضای اتحادیه ایجاد شده، خواستیم تا پیشنهادات عاجل خود را برای استفاده موثرتر از سیاستها و ابزار اروپا مطرح کنند.”

انریکو لتا، نخست وزیر ایتالیا که کشورش آماج ورود مهاجرین و پناهجویان از شمال آفریقا و سوریه شده است، خواهان همکاری اتحادیه اروپا شد: “برای ما بسیار مهم است که نتیجه کنفرانس شامل نظر همبستگی اعضاء بشود. من بر این نکته تاکید می کنم چون این همبستگی چندان قابل اتکاء نبوده است.”

در حالیکه ماهی نمی گذرد که قایقی از مهاجرین در آبهای ایتالیا دچار سانحه نشود، سایر کشورهای اروپایی تاکنون چشم خود را بروی آن بسته و در این مورد با ایتالیا همراهی نشان نداده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روند دریافت قانونی ویزای شنگن از کشورهای اروپایی چگونه است؟

اتحادیه اروپا از لهستان خواست درباره اتهام صدور ویزا در قبال دریافت پول توضیح دهد

۱۰ صادرکننده بزرگ صنعت خودرو در جهان؛ اتحادیه اروپا صدرنشین بلامنازع و ترکیه دهم شد