Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگو با اودری توتو، چهره شناخته شده سینمای فرانسه

گفتگو با اودری توتو، چهره شناخته شده سینمای فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اودری توتو هنرپیشه معروف فرانسوی که با فیلم آملی شهرت جهانی یافت امسال مجری فستیوال فیلم کن در فرانسه است.

وی سال گذشته در ارتباط با نمایش فیلم “ترز دسکرو” بر فرش قرمز این فستیوال معتبر پا گذاشت.

گفتگوی گزارشگر یورونیوز با بازیگر موفق فرانسوی با این سؤال شروع می شود:

یورونیوز: “شما نقش های متفاوتی، در فیلم های ترسناک، کمدی و عشقی بازی کردید و در فیلم “ترز دکرو“هم نقشی دراماتیک داشتید.
فکر می کنید کدامیک از این سبک ها با انگیزه و استعداد هنریتان بیشتر جور است. یا اصولاً برایتان فرقی نمی کند؟”

اودری توتو: “نمی توانم بگویم سبک خاصی را ترجیح می دهم.
داستانهای عشقی را دوست دارم، کمدی را دوست دارم ولی از فیلم های جدی هم که چیزی بیشتر عرضه می کنند خوشم می آید، فیلم هایی که متفکرانه و کمی بیشتر روشنفکرانه هستند، هیجان انگیزند.”

یورونیوز: “ترز دسکرو شخصیت پیچیده و غامضی است، بازی کردن در این نقش برایتان سخت نبود؟”

اودری توتو: “قبل از فیلم با کارگردانان، کلود میلر، درباره این شخصیت صحبت کردیم و برای شناخت آن وقت گذاشتیم. پیش از شروع فیلم من کاملاً در قالب ترز فرورفتم. چیز مبهم و ناروشنی درباره او برایم وجود نداشت. بنابراین احساس نکردم سخت است.”

اودری توتو شخصیت ترز را چنین توصیف می کند: “زنی که می خواهد برای زندگی اش تصمیم بگیرد، ازدواجش را بشکند و از بی رحمی و دورویی بورژوازی به درآید، به کاری غیر اخلاقی دست می زند، بدنبال غریزه نجات، شوهرش را مسموم می کند. این یک عمل تجاوزکارانه است.”

یورونیوز: “باید اعتراف کنم که وقتی عکس شما را دیدم، گفت آه “آملی”. تصور شما بصورت “اودری” سخت است. می خواهم به 12 سال پیش و این فیلم برگردید. چه چیزی باعث شد که این فیلم بصورت یک کلاسیک درآید و این نقش چنین خاطره انگیز باشد؟”

اودری توتو: “نمیدانم ولی فکر می کنم این فیلم یک معجزه کوچک است. چیزی دارد که بصورت عمیق به قلب آدم ها نفوذ می کند.
غیرقابل توصیف است، این فیلم به دل همه افراد، جدا از فرهنگ و ملیتی که دارند راه پیدا کرده. عجیب است ولی جوابی برایش ندارم.”

یورونیوز: “به نظر می رسد که همین فیلم باعث شد شما موفقیت جهانی پیدا کنید. موافقید؟”

اودری توتو: “فیلم، یک پاریس شگفت انگیز را نشان می دهد و به بخشی از بینندگان اجازه می دهد که پاریس و فرانسه را با این فیلم کشف کنند، و از این طریق مرا هم بشناسند. شاید بخاطر این باشد، ولی این چیزی نبوده که من در آن دخالتی داشته باشم. البته مطمئناً از اینکه توانسته ام نماینده سینمای فرانسه، یکی از نمایندگان، باشم خوشحال و مغرورم.”

یورونیوز: “اجازه بدهید نگاهی هم به کارتان در زمینه بین المللی بیاندازیم. شما فقط هرچند سال یکبار فیلم هالیوودی بازی می کنید. دلیلش چیست؟ فکر نمی کنم بخاطر کمبود پیشنهاد باشد. مطمئنم پیشنهادهای زیادی به شما می شود.”

اودری توتو: “نه پیشنهاد زیادی دریافت نمی کنم، این به خاطر اینست که زیاد در بازارشان حضور ندارم. آنها هنرپیشه های فوق العاده ای دارند، من خوب انگلیسی صحبت نمی کنم. به نظرم چیزهای زیادی هست که مرا کمی در حاشیه این جریان قرار می دهد ولی حقیقت دارد که دوست دارم هر از چند گاهی این تجربه را امتحان کنم و امیدوارم موقعیتی برای از سرگیری آن فراهم شود. البته این برایم یک فکر پیگیر هم نیست.”

یورونیوز: “مجموعه بسیار جالبی از فیلم در طول فعالیت شغلی شما وجود دارد. با نگاه به آنها، کدامیک را بر دیگران ترجیح می دهید؟ دو
یا سه فیلمی که از آنها لذت بردید، کدام ها هستند؟”

اودری توتو: “مطمئناً “آملی” را انتخاب می کنم.« گرانبها » را نام می برم، “کوکو شانل” را. همچنین نمی توانم به فیلم “چیزهای زیبای کثیف” کار استفن فریرز فکر نکنم. کسی که از ده سال پیش، کاملاً عاشقش شدم. دیروز دوباره همین را به او گفتم. خودش می داند. بازی در این فیلم یک تجربه فوق العاد بود.، یکی از زیباترین تجربه های زندگیم.”

یورونیوز: “از برنامه های آینده تان بگویید. چه پروژه هایی در پیش دارید؟”

اودری توتو: “من خیلی دوست ندارم که الزاماً چیزها را پیش بینی کنم. اما سعی می کنم برنامه های کوچک شخصی ام را که می توانند ربطی به سینما نداشته باشند، مشخص کنم. دیگر اینکه، در دو فیلم شرکت دارم که در فرانسه به روی پرده می آید و مشغول معرفی آنها هستم و… چیزهای دیگر، زندگی، خانواده، دوستان.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس

توهین‌های نژادپرستانه علیه ستارگان آفریقایی‌تبار فرانسوی؛فدراسیون فوتبال فرانسه به فیفا شکایت می‌کند