درمان فقر با نسخه آموزش

درمان فقر با نسخه آموزش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم و هنوز هم شاهد بسیاری از انسانهایی هستیم که در فقر به سر می برند.آنها بیشتر اوقات به حاشیه رانده می شوند و اغلب مورد سوء استفاده قرار می گیرند. اما چه آینده ای در انتظار محروم ترین انسانهاست ؟ و آیا آموزش حقیقتا می تواند به آنها کمک کند؟ اینها سوالاتی است که در این قسمت از سری برنامه های “جهان دانش” بدان پرداخته شده است.

اسپانیا: تحصیل کودکان تحت تاثیر بحران اقتصادی

ریاضتهای اقتصادی گریبانگر بسیاری از خانواده های اسپانیایی شده است. اکثر آنها بیکارند و توانایی پرداخت هزینه برای آموزش فرزندانشان را ندارند. بسیاری از موسسات خیریه در حال تلاش برای کمک به آنها هستند. حتی پرداخت صورت حساب هم مردم را درگیر کرده است.

طبق اعلام صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف دو میلیون و 267 هزار کودک در اسپانیا در وضعیت فقر بسر می برند. سازمان صلیب سرخ با هدف کمک به کودکانی که خانواده هایشان با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند سالهاست پروژه های متعددی را در دست اقدام دارد. ارائه کلاسهای جبرانی و تامین لوازم مورد نیاز درسی، از جمله کارهای انجام شده است. علی رغم این واقعیت که در اسپانیا آموزش بصورت قانونی اجباری و رایگان است، بسیاری از خانواده ها در شرایط بد اقتصادی زندگیشان را می گذرانند و این مهم، موضوع آموزش کودکان را بیش از پیش به خطر می اندازد.

http://sociedad.elpais.com/sociedad/2013/02/14/actualidad/1360873019_798508.html

http://www.20minutos.es/noticia/1617047/0/pobreza/ojos/ninos

چین: طرح حمایت از کارگران مهاجر

رمز اقتصاد معجزه آسای چین و موفقیت این کشور مرهون کارگرانی است که با دستمزدی پایین در شرایطی سخت کار می کنند. بر اساس سیستم اقامتی چین ، کمکهای رفاهی و آموزش عمومی شامل حال کارگران مهاجر نمی شود. بسیاری از آنها آموزش متوسطه را نگذرانده اند و بقیه هم در دانشگاه نمی توانند ثبت نام کنند. اما بدتر از همه اینکه آنها شهروند درجه دو بحساب می آیند.

به لطف اتحادیه کارگری شهرداری پکن قرار است انجمنی در پکن اولین “طرح حمایت از “کارگران مهاجر و دانشجویان دانشگاه پایتخت” را ایجاد کند. پلت فرم خدمات آموزشی در سطح دانشگاه که به آنها کمک خواهد کرد که زمینه های آموزشی و مهارتهای خود را ارتقا بخشند. به افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند بعد از تکمیل دوره هایشان گواهی نامه ای داده می شود که نه تنها دارای یک دیپلم عالی می شوند بلکه گواهینامه صلاحیت کاری نیز به آنها داده می شود که امیدی تازه برای آینده آنها است.

*فیلیپین: سرپناهی برای دختران خیابانی *

قرار دادن بسیاری از جوانان مخصوصا زنان در معرض خطر سوءاستفاده های جنسی، قاچاق داخلی و بین المللی انسان به موضوعی شایع در فیلیپین تبدیل شده است. در حالیکه دولت درحال مبارزه با قاچاقچیان است، سازمانهای غیردولتی به قربانیان، فرصتهای آموزشی ارائه می کنند.

“خانه پناه من “که در یکی از مناطق جزیره “سبو” در فیلیپین قرار دارد پذیرای قربانیان قاچاق و سوء استفاده جنسی است. در این مکان سعی می شود با آموزشهای مذهبی، این افراد را برای بازگشت به زندگی آماده کنند.

اما مکان هایی امن نظیر این محل نادرند. این درحالیست که این مرکز هم با نیازهای متفاوت آموزشی و روحی روانی این دخترها روبروست اما تلاش می کند تا با ارائه آموزش های فردی، این قربانیان را نه تنها برای گرفتن دیپلم آماده کند که راه را برای ادامه تحصیل آنها و رفتن به دانشگاه هم هموار کند.

http://www.myrefugehouse.org

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟