Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سومین المپیک لندن، پایان هفت سال انتظار

سومین المپیک لندن، پایان هفت سال انتظار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لندن با سی امین دوره بازی‌های المپیک مدرن، نخستین شهری است که برای سومین بار میزبان این رویداد جهانی می‌شود. شور و هیجان سراسر لندن را فرا گرفته است بویژه که مشعل المپیک، این نماد بازیها در آخرین روز حرکتش توسط کلیو وودوارد، اسطوره راگبی انگلستان خیابانهای این کلانشهر را پشت سر گذاشت.

برای المپیک ۲۰۱۲ از هفت سال پیش برنامه ریزی صورت گرفته است. دهکده المپیک که در شرق لندن ساخته شده و به این منطقه روح تازه‌ای دمیده است.

در بازیهای المپیک امسال ۱۴۷۰۰ ورزشکار در ۲۶ رشته ورزشی برای کسب ۸۰۰ مدال با یکدیگر رقابت می‌کنند.

پس از فوران آتشفشان وزوو و به جای رم، لندن برای نخستین بار در سال ۱۹۰۸ میزبان بازی‌های المپیک شد. دوراندو پیتری، دونده ایتالیایی ماراتن به نماد این بازی‌ها تبدیل گشت. ساخت استادیوم برای این بازی‌ها تنها ۱۰ ماه طول کشید.

بریتانیا پس از جنگ دوم جهانی شرایط سخت و دشواری را تجربه می‌کرد. در سال ۱۹۴۸ برای دومین بار میزبان بازی‌های المپیک شد و ۴۰۰۰ ورزشکار را از ۵۹ کشور برای حضور در بازی‌ها پذیرفت. اما از آن‌ها خواست تا مواد غذایی و تجهیزات مورد نیازشان را با خود بیاورند. در این بازی‌ها، ورزشکاران خارجی در اقامتگاه‌های نظامی اسکان داده شدند. در نخستین پوشش تلویزیونی بازی‌ها، حدود ۳۸ هزار یورو عاید بریتانیا شد.

اما داستان امروز به گونه دیگری است و لندنی ها به تنهایی برای بازی‌ها ۷۹۹ میلیون یورو هزینه کرده‌اند. حدود ۱۰ میلیون بلیط فروش رفته و انتظار می‌ورد ۴ میلیارد نفر مراسم افتتاحیه را تماشا کنند.

اما هزینه این نمایش عظیم در چنین شرایطی کاملا چشم گیر است. انتظار می‌رود ۵۰۰ هزار گردشگر از لندن بازدید کنند. آنچه به شبکه حمل و نقل این کلانشهر فشار زیادی وارد می‌سازد. برخی خطوط حمل و نقل شهری تنها برای استفاده ورزشکاران و سازمان دهندگان درنظر گرفته شده، موضوعی که ناخرسندی لندنی‌ها را برانگیخته است.

همانطور که مشعل المپیک خیابان‌های شهر را پشت سر گذاشت تا به محل برگزاری مسابقات برسد. لندن نیز به پایان مسیر هفت ساله تدارک برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد هیجان انگیز رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برای اولین بار؛ پرواز و عبور دو چترباز با لباس بال‌دار از میان پل برج لندن

برگزاری مسابقات قهرمانی گلف سرعتی در بریتانیا پس از ۵ سال وقفه

انتشار نتیجه مطالعه محققان آمریکایی؛ نیمی از مرگ و میرهای ناشی از سرطان قابل پیشگیری است اما چگونه؟