Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

درس هایی که فوتبال آموزش می دهد

درس هایی که فوتبال آموزش می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامۀ جهان دانش نگاهی خواهیم داشت به محبوب ترین ورزش جهان، یعنی فوتبال. آموزش با کمک فوتبال و روش های ترویج ارزش های مثبت و همچنین تواندمند سازی افرادی که با تبعیض اجتماعی روبرو هستند را در این برنامه در فرانسه، امارات عربی متحده و رواندا دنبال خواهیم کرد.

فرانسه: فوتبال، بازی جوانمردانه

پاریس سنت ژرمن یکی از معتبرترین تیم های فوتبال فرانسه است، اما اهداف باشگاه به مراتب فراتر از موفقیت ورزشی می رود. بنیاد آنها هر سال به دیدار حدود ۱۳ هزار فوتبالیست در جهان می رود و از این راه به آنها بازی جوانمردانه، احترام و لذت در مسابقات را می آموزد. همچنین به کودکان معلول کمک می کند تا بیشتر در جامعه پذیرفته شوند.

از سال ۲۰۰۰ میلادی و از طریق بنیاد پاریس سنت ژرمن، بازیکنان این تیم در فعالیت های اجتماعی و آموزشی شرکت دارند. تا کنون بیش از صد هزار کودک از این فعالیت ها بهره مند شده اند.

http://www.psg.fr/fr/Actus/003001/Article/58043/Chantome-Jallet-et-la-Fondation-a-Richebourg

دوبی: کودکان نوپا به زمین فوتبال می آیند

دوبی، پایتخت امارات عربی متحده و مجموعه های ورزشی این شهر، در حال آماده سازی نسل آینده هستند. یک برنامه در دوبی، سعی دارد مهارت های فوتبال را به کودکانی که سن بسیار کمی دارند یاد دهد. در عین حال، هدف این برنامه توسعۀ توانایی های ذهنی کودکان نیز هست.

یک آموزشگاه فوتبال، تنها ویژۀ کودکان مهدکودکی است. پدر و مادر این کودکان معتقدند کودکانی که در سن پایین، از نظر جسمی فعال هستند، در کلاس درس تمرکز بیشتری خواهند داشت. این نکته بسیاری از خانواده ها را تشویق به شرکت در این کلاس ها می کند.

http://www.socatots.com/

http://www.dubaisportscity.ae/articledisplay.asp?id=67

رواندا: زنان فوتبالیست

در برخی از نقاط جهان، ورزش برای زنان هنوز قابل قبول نیست. در رواندا، یک طرح دختران را تشویق می کند تا از سدِ موانع سنتی عبور کنند و فوتبال بازی کنند. این راهی برای توانمندسازی زنان و ترویج آشتی ملی در کشوری است که هنوز صدمات نسل کشی را احساس می کند.

فرهنگ سنتی و محافظه کار رواندا مخالف فوتبال بازی زنان است و تا همین چند سال پیش تشکیل یک تیم فوتبال زنان غیر قابل تصور بود. با این حال اکنون در ورزشگاه “نیامیرامبو” و در بسیاری از ورزشگاه های دیگر این کشور، زنان تمرین فوتبال می کنند و مسابقه می دهند. این تحول تا حد زیادی با فداکاری های گروهِ کوچکی از زنان کیگالی، پایتخت رواندا صورت گرفت که انجمن زنان ورزشکار کیگالی را در سال ۱۹۹۷ تاسیس کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست‌های افراطی فرانسه و جنگ اوکراین؛ باردلا: به کی‌یف موشکی که خاک روسیه را هدف بگیرد نمی‌دهم

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

راست افراطی فرانسه در پی اکثریت پارلمانی؛ جردن باردلا چه نسخه‌ای برای حکمرانی پیچیده است؟