Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آموزش در مدارس درباره فاجعه های طبیعی

آموزش در مدارس درباره فاجعه های طبیعی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بازسازی مدرسه های ویران شده توسط فاجعه های طبیعی، ضروری است. آموزش تجربه های بدست آمده از این حوادث نیز مهم است. جوانان از رویدادهای ناگوار چه می توانند بیاموزند؟

در مناطق بحران زده، آموزگاران از درس های مفید این وقایع استفاده می کنند تا با افزایش آگاهی، بتوانند فجایع را بهتر کنترل کنند و درک دانش آموزان از محیط پیرامونشان را ارتقا بخشند تا بتوانند برسختی های ناشی از فجایع غلبه کنند.

ژاپن: آموزش درباره تشعشعات هسته ای

پس از بحران فوکوشیما، آلودگی هسته ای به مساله روزمره خانواده های ژاپنی تبدیل شد و در بسیاری از مدارس، درباره تشعشعات و چگونگی اجتناب از آن تدریس می شود.

در مینامیسوما که در بیست کیلومتری نیروگاه هسته ای فوکوشیما قرار دارد، میزان تشعشعات هسته ای در پیرامون، هنوز بسیار بالا است ولی براساس نظر دولت مرکزی و محلی، این میزان تشعشعات خطری ندارد. دولت بسرعت پاکسازی می کند و امیدوار است یک روز مدرسه های این مناطق کاملا از آلودگی پاک شود.

کودکان مینامیسوما شاید در حال گذر از یکی از سخت ترین تجربه های زندگی خود هستند. ولی معلمان امیدوارند وقتی آنها بزرگ شدند و به یاد مدرسه افتادند، خاطرات خوبی از مدرسه نیز داشته باشند.

ایتالیا: درس های سیل

سیل در منطقه لیگوریا در ایتالیا، به برخی از معلمان علوم الهام بخشید تا دلایل فاجعه ها را از طریق آزمایشگاه ها و گردش های علمی به دانش آموزان تعلیم دهند. این راهی است برای آموزش درباره محیط طبیعی آنها و اینکه چگونه می توان از فجایع اجتناب کرد. پاییز سال گذشته، سیل شدیدی ساحل لیگوریا، بین جنوآ و لا اسپتزیا را درنوردید و باعث ویرانی کامل شهرها شد.

پنج ماه بعد، در مدرسه ای در لا اسپتزیا دانش آموزان در کلاس علوم تجربی، از خسارت های وارده بر منطقه اطلاع پیدا می کنند و دلایل فاجعه اخیر را بررسی می کنند. دانش آموزان یاد می گیرند چگونه ترکیب خاک را تحلیل کنند، مانند بافت، نفوذپذیری و پتانسیل هیدروژن. نمونه های خاک هنگام کاوش در مناطق مجاور جمع آوری شده اند.

این طرح، دستورالعمل های شاخه محلی وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا را دنبال می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه مذاکره ساخت نیروگاه هسته‌ای را با آمریکا آغاز کرد؛ رایزنی با کره جنوبی، روسیه و چین ادامه دارد

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است