«او نه»؛ شعار معترضان علیه نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری برزیل

ویدیوها. «او نه»؛ شعار معترضان علیه نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری برزیل

ده‌ها هزار نفر از مردم برزیل روز شنبه ۷ مهر (۲۹ سپتامبر) علیه ژائیر بولسونارو، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری این کشور دست به تظاهرات زدند.

ده‌ها هزار نفر از مردم برزیل روز شنبه ۷ مهر (۲۹ سپتامبر) علیه ژائیر بولسونارو، نامزد راست افراطی انتخابات ریاست جمهوری این کشور دست به تظاهرات زدند.

اعتراضات مردم به جلوی بیمارستان سائوپائولو کشیده شد، جایی که این نامزد ۶۳ ساله برای درمان در آن بستری بود. وی که روز ۵ شهریور (۶ سپتامبر) در جریان کمپین انتخاباتی خود بر اثر ضربات چاقو مجروح شده بود، روز شنبه گذشته از بیمارستان مرخص شد و برای دیدار با خانواده‌اش به ریودوژانیرو بازگشت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ژائیر بولسونارو که پیشتاز رقابت‌های انتخاباتی است به دلیل اظهارات ضدزن و همجنسگراستیزانه و همچنین مواضع تند در برابر حق سقط جنین به یک چهره جنجالی در برزیل بدل شده است.

در کلان شهرهایی چون سائوپائولو، ریودوژانیرو و برازیلیا، مردم ناراضی در میادین و خیابان‌های اصلی با شعار «او نه» مواضع خود را اعلام کردند. در مرکز شهر ریو دو ژانیرو، جمعیتی که بخش عمده آن زنان بودند، فریاد زدند: «جنسیت‌زدگان و فاشیست‌ها پیشرفت نخواهند کرد!»

نامزدی ژائیر بولسونارو توجه جهانیان را به عنوان نمونه‌ای از پوپولیسم و ​​افراط گرایی در سیاست به خود جلب کرده است؛ روندی که در بسیاری از کشورهای غربی جریان دارد. به همین علت تاکنون اعتراض‌های کوچکی در لندن، لیسبون، برلین و پاریس علیه وی برگزار شده است.

به تلگرام یورونیوز بپیوندید

تازه‌ترین ویدیو