Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizzi
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استان دنیزلی در ترکیه بهشت گردشگرانی است که به تاریخ و تندرستی بسیار علاقه‌ دارند.

آگهی

در تقاطع مناطق دریای اژه، آناتولی مرکزی و مدیترانه در ترکیه منطقه‌ای وجود دارد که تاریخ و تندرستی در آن تلفیق می‌شوند تا تعطیلاتی عالی را رقم بزنند. در این قسمت، چینسیا ریتسی، مجری یورونیوز، به دنیزلی می‌رود. از هیراپولیس شروع می‌کند، شهری باستانی با چشمه‌های آب‌معدنی.

این شهر که در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو ثبت شده، در قرن دوم قبل از میلاد بنیان نهاده شده و پر از شاهکارهای تاریخی است. این آثار تاریخی شامل «نکروپولیس» با ۱۲۰۰ مقبره‌ی آهکی و سنگ مرمر است؛ «تئاتر رومی» که در گذشته ۱۵۰۰۰ نفر می‌توانستند به آنجا بروند و نبردها را تماشا کنند و «پلوتونیون»، معروف به «دروازه‌ی جهنم» که از بزرگ‌ترین اکتشافات قرن بیستم محسوب می‌شود.

پس از بازدید از این مکان‌های تاریخی و گشت‌وگذاری در گذشته‌، چینسیا می‌رود تا «تراورتن‌های پاموکاله» را ببیند؛سطوح سفید کلسیتی پر از آب غنی از مواد معدنی. اینجا مکانی بود کهدر دوران باستان، مردم برای درمان و شفابخشی به آنجا می‌رفتند اینجا، سطوح پلکانی به سفیدی برف‌اند، اما چند کیلومتر آن‌سو‎‌تر در شمال کاراهایت قرار دارد؛ چشمه‌های آب‌گرم غنی از آهن که سنگ‌های دگردیسی‌شده‌ اطراف را به رنگ قرمز جذابی درآورده‌اند. ما اسرار حمام‌های گِل کاراهایت و فواید آن‌ها برای سلامتی را افشا می‌کنیم

در پایان، سری می‌زنیم به کلاس سرامیک‌سازی با تمرکز بر هنر آناتولی که به دوران باستان بازمی‌گردد و با یکی از هنرمندانی که به حفظ این میراث فرهنگی کمک کرده است صحبت می‌کنیم.

هم‌رسانی این مطلب