Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizzi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

استراحتگاه کوهستان شهداگ مکانی عالی برای لذت بردن از آذربایجان در طول زمستان است. روزهای اینجا با انبوهی از فعالیت‌ها از اسکی گرفته تا پاراگلایدر، اسکیت روی یخ تا پیاده روی، و یک ترن هوایی که نفس شما را بند می‌آورد، هرگز خسته کننده نیست.

آگهی

منطقه گوسار آذربایجان در 200 کیلومتری پایتخت باکو، بهترین مکان برای فرار از هیاهوی زندگی شهری، تنفس هوای تازه کوهستانی و لذت بردن از مناظر در سرزمین عجایب زمستانی است. در این قسمت از برنامه کاوش، سینزیا ریزی، گزارشگر یورونیوز، از استراحتگاه کوهستان شهداگ بازدید میکند. این استراحتگاه که بیش از 10 سال پیش ساخته شده، به یک مقصد گردشگری در تمام طول سال تبدیل شده که در تابستان و زمستان محبوبیت زیادی دارد.

ما کارها را با یک روز اسکی در 30 کیلومتری دامنه‌های استراحتگاه آغاز می‌کنیم و در مورد برنامه‌های توسعه آینده آن می‌آموزیم. سپس به سواری هیجان انگیزی در اولین ترن هوایی آلپی آذربایجان می‌رویم، جاذبه‌ای برای تمام سنین که سرعت آن تا 42 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

لازا، دهکده‌ای دنج در میان کوه‌ها و آبشارها، تنها چند کیلومتر دورتر از پیست اسکی قرار دارد. در واقع، آبشارهای زیادی در این منطقه وجود دارد که از سرچشمه‌های کوه شهداگ و قله‌های اطراف آن سرچشمه می‌گیرند. هنگامی که آب در زمستان یخ می‌زند، جلوه‌ای جادویی به مناظر می‌بخشد.

هم‌رسانی این مطلب