Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاوش در شاماخی: طبیعت‌گردی، بالن هوای گرم و مزه کردن شراب ارگانیک

کاوش در شاماخی: طبیعت‌گردی، بالن هوای گرم و مزه کردن شراب ارگانیک
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Cinzia Rizzi
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در منطقه شاماخی، واقعاً برای هر کس فعالیتی وجود دارد. از پیاده‌گردی در طبیعت گرفته تا بازدید از بزرگترین رصدخانه فضایی آذربایجان. همچنین می‌توانید در فعالیت کاملاً جدیدی که به نگه داشتن پاها روی زمین نیاز ندارد شرکت کنید…

آگهی

حفاظت‌گاه دولتی پیرگولو یک پارک طبیعی است که در نزدیکی شاماخی، حدود 130 کیلومتری غرب باکو، پایتخت آذربایجان واقع شده است. این منطقه حفاظت‌شده در لبه شرقی قفقاز بزرگ در سال 1968 تأسیس شد. مجری ما، سینزیا ریزی (Cinzia Rizzi)، در جنگل‌های انبوه و مناظر مسحورکننده آن طبیعت‌گردی می‌کند.

طبیعت‌گردی تنها جاذبه این منطقه نیست. مقامات محلی با ارائه فعالیتی که به ماندن در زمین نیازی ندارد، گردشگری را تبلیغ می‌کنند: سواری با بالن هوای گرم. اولین جشنواره بالن هوای گرم در آذربایجان در ژوئن گذشته در شاماخی برگزار شد که طی آن آسمان با بالن‌هایی با اشکال، رنگ‌ها و طرح‌های مختلف روشن شد و به شرکت‌کنندگان فرصتی برای تجربه هیجان بالن‌سواری داد.

شاماخی همچنین یکی از بزرگترین مراکز شراب‌سازی آذربایجان است. تپه‌های اطراف شراب‌ها و کنیاک‌های معروفی تولید می‌کنند که در سراسر جهان شناخته شده است. شرایط مساعد از نظر خاک و آب‌و‌هوا باعث شده است که کشت انگور برای هزاران سال در منطقه گسترش یابد. و اکنون این عمل در حال ورود به عصر جدیدی است که شراب‌سازان اولین شراب‌های ارگانیک کشور را که دارای گواهی اتحادیه اروپا هستند تولید می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلب