سال راه‌آهن و سفرهای ریلی اروپا؛ ۶۰ هزار بلیط رایگان برای جوانان

برنامه سفر رایگان ریلی برای جوانان اروپایی از سر گرفته شد
برنامه سفر رایگان ریلی برای جوانان اروپایی از سر گرفته شد Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوانان ۱۸ تا ۲۰ ساله بریتانیایی برای آخرین بار امکان برخورداری از این برنامه را دارند.

آگهی

برنامه سفر ریلی رایگان برای جوانان اروپایی دوباره فعال شد. این برنامه ۶۰هزار بلیط رایگان را برای سفر به سراسر اروپا در اختیار جوانان ۱۸ تا ۲۰ ساله قرار می‌دهد.

پیش از این، امکان ثبت نام و استفاده از این برنامه تنها برای جوانان ۱۸ ساله میسر بود. با این حال و با توجه به لغو این امکان در جریان شیوع گسترده ویروس کرونا، در دوره جدید سن افرادی که می‌توانند از بلیط‌های رایگان استفاده کنند دو سال افزایش یافته است. 

به این ترتیب شهروندان اتحادیه اروپا که بین اول ژوئن ۲۰۰۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ میلادی متولد شده اند، می‌توانند مجانی با قطار در اروپا سفر کنند. جوانان ۱۸ تا ۲۰ ساله بریتانیایی هم برای آخرین بار امکان برخورداری از این برنامه را دارند.

جوانانی که مایل به دریافت بلیط هستند باید یک فرم ثبت نام آنلاین را پر کنند و به چند پرسش کوتاه درباره اعضای اتحادیه اروپا پاسخ دهند. درگاه ثبت نام اینترنتی تا ۲۶ اکتبر باز است.

ثبت نام کنندگان خوش‌شانس، می‌توانند حداکثر سه ۳۰ روز در فاصله اول مارس ۲۰۲۲ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۳ رایگان با قطار به سراسر اروپا سفر کنند. به جوانان ۱۸ تا ۲۰ ساله دارای معلولیت یا بیمار کمک‌های ویژه داده می‌شود.

جوانان متقاضی همچنین می‌توانند درخواست خود را در قالب گروه‌های چهارنفره در برنامه «کشف اروپا» ثبت کنند و از قایق و اتوبوس هم برای رفتن از جایی به جای دیگر بهره ببرند. این امتیاز به شرطی معتبر است که متقاضیان دست‌کم به یک کشور به جز کشور محل اقامت خود سفر کنند.

سال راه آهن اروپا

اگرچه این برنامه در نگاه اول بسیار جذاب به چشم می‌آید اما شانس برنده شدن در آن خیلی بالا نیست. در جریان دوره پیشین همین برنامه (۲۰۱۸-۲۰۱۹) ۳۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند. جوانان ایتالیایی، فرانسوی و اسپانیایی، بزرگ‌ترین متقاضیان بهره‌مندی از بلیط‌های رایگان بودند.

امسال سال راه‌آهن و سفرهای ریلی اروپا است. برنامه‌ای که به منظور تشویق شهروندان به استفاده از قطار برای مسافرت برگزار می‌شود. قطار در مقایسه با خودرو و هواپیما، با محیط زیست بسیار سازگارتر است. اتحادیه اروپا امیدوار است با این برنامه بتواند با تغییرات اقلیمی امسال مبارزه و با تغییر سبک سفر، به بخشی از اهداف تعیین شده برای به صفر رساندن تولید ذرات کربن تا سال ۲۰۵۰ را محقق کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفری به مدیرا؛ جزیره‌ای رویایی در اقیانوس اطلس

دختران عجول‌تر از پسران؛ جوانان اروپا در چه سنی آشیانه والدین را ترک می‌کنند؟

تعطیلات اروپایی‌ها؛ چند درصد شهروندان توان سفر یک هفته‌ای را ندارند؟