Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پنج گنج سفرهٔ جزیره؛ نگاهی به معروف‌ترین چاشنی‌ها و غذاهای ژاپن

پنج گنج سفرهٔ جزیره؛ نگاهی به معروف‌ترین چاشنی‌ها و غذاهای ژاپن
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در مجموعهٔ برنامهٔ مزه، مجلهٔ آشپزی یورونیوز، راهی ژاپن می‌شویم تا پنج محصول غذایی خاص این کشور یعنی؛ سوریمی، کُنژاک، سس سویا، میزو، و ماهی بوری را کشف کنیم.

آگهی

در تازه‌ترین مجموعهٔ برنامهٔ مزه، مجلهٔ آشپزی یورونیوز، خبرنگار ما راهی ژاپن می‌شود تا پنج محصول غذایی خاص این کشور یعنی؛ سوریمی، کُنژاک، سس سویا، میزو، و ماهی بوری را کشف کند.

سفر را در بندر اوداوارا آغاز می‌کنیم، تا طعم فوق‌العادهٔ سوریمی را کشف کنیم که هیچ شباهتی به نمونه‌های صنعتی‌اش در اروپا ندارد، و حاصل هنر اجدادی و کارِ دست استادان ژاپنی است. سپس سری به یک تولیدی کامابوکو می‌زنیم، کامابوکو از بهترین انواع سوریمی، یا گوشت ماهی فرآوری شده است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آنگاه در ایالت گانما به سراغ مزارع کنژاک می‌رویم. کنژاک گیاهی است که صدها سال است در ژاپن کشت می‌شود و از ریشهٔ آن خمیری به دست می‌آید که خوراکی‌های بسیار متنوعی از آن می‌سازند. این گیاه خاصیت‌های بسیاری دارد و برای سلامت و کم‌کردن وزن بسیار مفید است.

در ادامهٔ سفر به منطقه مائه‌باشی می‌رویم تا دربارهٔ یک عنصر کلیدی آشپزی ژاپنی، یعنی سس سویا یا شویو صحبت کنیم. شویو چاشنی ویژه‌ای است که هزاران نوع دارد و نمی‌توان سفرهٔ ژاپنی را بدون آن تصور کرد. می‌گویند تنوع سس سویا در ژاپن شبیه تنوع شراب در فرانسه است.

در چهارمین گام برای یافتن طعم‌های خاص ژاپن سری به کوهستان ناگانو، معروف به آلپ ژاپن، می‌زنیم تا با چاشنی میزو آشنا شویم، که حاصل تخمیر خمیر برنج و سویا است. سوپ میزو پیش‌غذایی است که تقریبا با تمام غذاهای ژاپنی سرو می‌شود. ما برای کشف چگونگی تولید آن به دیدار یک تولیدکننده‌ٔ ممتاز میزو می‌رویم.

آخرین مقصد این سفر ایالت واکایاما است. هدف: کشف شیوهٔ پرورش و پخت ماهی خاص ژاپن یعنی بوری یا ماهی دُم زرد. این ماهی مخصوص سوشی و ساشیمی (ماهی خام به همراه سبزیجات معطر) است و خبرنگار یورونیوز نگاهی به شیوه تولید و صادرات این محصول خاص غذایی دارد.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

دستور تهیه ۴ غذای اروپایی که موجب افزایش آسودگی در دوران کرونا می‌شود