جوانانی که رویاهای خود در مورد فضا را، زمینی کرده اند

جوانانی که رویاهای خود در مورد فضا را، زمینی کرده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کار در صنایع فضایی، کاری به معنای واقعی کلمه خارج از این جهان است. چه شغل دیگری به شما امکان می دهد یک مریخ نورد بسازید و یا ماهواره ای را هدایت کنید؟

اما برای فارغ التحصیلان جوان، این فرصتی است تا رویای خود را زمینی کنند.
ماریا کامو، آبی هاتی و مارک کوستا سیتا، در دانشکده فضا مسئولیت های مهمی دارند. ماریا، روی یک ماهواره کوچک فنلاندی و ابزار هواشناسی کار می کند. آبی، درحال کار روی سازه یک مریخ نورد است و مارک، طرح اجرایی ماهواره ونوس اکسپرس، را آماده می کند.

اینها دانشجویان دانشکده فضا، متعلق به سازمان فضایی اروپا هستند و نسل جدیدی از کارشناسانی را نمایندگی می کنند که توانسته اند رویای خود برای کار در فضا را تحقق ببخشند.

این هر سه دانشجوی پژوهشگر و مهندس، از کشف رازهای منظومه شمسی الهام گرفته اند. هدایت روزمره ماهواره ها و ساختن ایستگاه ها و مریخ نوردها، نیاز به مهارت، دانش و فداکاری دارد. با اینحال، این دانشجویان هرگز ویژگی های یگانه کار در ارتباط با فضا را از نظر دور نمی دارند.

آبی هاتی، مهندس سازه فضاپیمای آستریوم : “من کار روی مریخ نورد را دوست دارم. خیلی جالب است. فکر می کنم اغلب مردم موافق باشند که داشتن ماموریتی که در نهایت به سفر به مریخ وگشتن دور آن می انجامد، بسیار جالب است.”

ماریا کومو، پژوهشگر موسسه هواشناسی فنلاندی: “دارم فکر می کنم که پنجسال قبل، بزرگترین رویای من لمس کردن چیزی بود که به فضا می رود. وحالا دارم با ابزاری کار می کنم که به فضا خواهد رفت. باورکردنی نیست.”

و مارک کوستا سیجا، مهندس سازمان فضایی اروپا: “جالب ترین چیز درباره این شغل این است که شما فضاپیمایی را هدایت می کنید که در سیاره دیگری است. چقدر جالب میتواند باشد.”

در برنامه فضا، با این جوانان از بریتانیا، فنلاند و اسپانیا، دیدار کرده ایم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین

بحران ۴۰ سالگی برای جمهوری اسلامی و اعتراضاتی که باید «به هر قیمتی متوقف شوند»