بایدن در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین در کی‌یف با زلنسکی دیدار کرد

بایدن و زلنسکی، روسای جمهوری آمریکا و اوکراین در کی‌یف
بایدن و زلنسکی، روسای جمهوری آمریکا و اوکراین در کی‌یف Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در این سفر که در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه انجام شد وعده داد که کشورش تسلیحات بیشتری در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

آگهی

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد کی‌یف، پایتخت اوکراین شد و با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد. 

رئیس‌جمهوری ایالات متحده در این سفر که در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه انجام شد وعده داد که کشورش تسلیحات بیشتری در اختیار اوکراین قرار خواهد داد. جو بایدن حمایت واشنگتن از کی‌یف را «خلل ناپذیر» توصیف کرد. 

او ارزش دور جدید کمک‌های آمریکا به اوکراین را نیم میلیارد دلار اعلام کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ولودیمیر زلنسکی نیز سفر همتای آمریکایی خود به کی‌یف را «نشانه‌ای بسیار مهم» از حمایت واشنگتن از کشورش دانست. رئیس‌جمهوری اوکراین گفت که از نظر او روسیه «هیچ شانسی» برای پیروزی در جنگ ندارد. 

بنا به گزارش‌ها همزمان با سفر جو بایدن به کی‌یف صدای آژیرهای ضدهوایی در این شهر به گوش می‌رسید. هنگام خروج روسای جمهوری آمریکا و اوکراین از یکی از کلیساهای کی‌یف صدای آژیرهای ضدهوایی شنیده می‌شد. 

سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به اوکراین در حالی انجام شد که انتظار می‌رود بر شدت درگیری‌ها طی هفته‌های آینده افزوده شود. هر دو طرف خود را برای عملیات تهاجمی همزمان با آغاز فصل بهار آماده می‌کنند. 

از سوی دیگر فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن روز دوشنبه اعلام کرد که سران گروه هفت روز جمعه همزمان با اولین سالگرد آغاز تهاجم روسیه به اوکراین نشستی مجازی با ولودیمیر زلنسکی خواهند داشت.

در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قرار است روز سه‌شنبه در جریان یک سخنرانی در مسکو به جنگ با اوکراین اشاره کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟