Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سازمان ملل با توافق ترکیه و اتحادیه اروپا مخالف نیست

سازمان ملل با توافق ترکیه و اتحادیه اروپا مخالف نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرنگار ما شاندور ژیروش از یان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد پرسیده است که آیا توافق اتحادیه اروپا و ترکیه در زمینه پناهجویان با موازین حقوق

آگهی

خبرنگار ما شاندور ژیروش از یان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد پرسیده است که آیا توافق اتحادیه اروپا و ترکیه در زمینه پناهجویان با موازین حقوق بشر همخوانی دارد یا نه.

یان الیاسون، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد: حقوق بشر البته به معنی فراهم کردن شرایط زندگی مناسب برای مهاجران و پناهجویانی که در این زمان به اروپا می آیند هم هست. من فکر می کنم هدف این توافق ایجاد رویه بهتری برای پذیرش مهاجران و پناهجویان است.

یورونیوز: راه حل فرستادن پناهجویان به ترکیه بسیار مورد انتقاد است. نظر شما در مورد این بخش از توافق اتحادیه اروپا و ترکیه چیست؟

یان الیاسون: مهم آن است که همیشه یک ارزیابی فردی وجود داشته باشد. یعنی باید مطمئن شد که مثلا در این مورد، افرادی که به ترکیه فرستاده می شوند، قرار نیست به سوریه بازگردانده شوند. ما داریم در این مورد تحقیق می کنیم اما تاکنون هیچ نشانه ای از چنین قصدی پیدا نکرده ایم. شایعاتی در این مورد هست ولی مهم این است که از اصول کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگان تخطی نشده است.

یورونیوز: کمی هم در مورد ریشه های عمیق تر بحران مهاجران صحبت کنیم. آیا راه حل پایداری برای پایان دادن به جنگ سوریه در آینده نزدیک برای شما متصور است؟

یان الیاسون: بدبختانه هفته پیش نتیجه منفی حاصل شد. شاهد افزایش درگیری ها در اطراف حلب، دمشق و ادلب بودیم و این بسیار نگران کننده است. امیدواریم طرف های درگیر در منطقه و قدرت هایی که می توانند تأثیرگذار باشند بگویند که درگیری ها را کاهش دهند. ما نباید فرصت های گفتگو را از دست بدهیم. هفته ها گفتگو کردیم و امید بسیاری داریم که بتوانیم در همین مسیر به یک راه حل سیاسی دست پیدا کنیم. بازگشت به جنگ یک فاجعه تمام عیار خواهد بود. ممکن است وضع از این هم بدتر شود. پس باید این روند منفی را متوقف کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟