Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گفتگو با رئیس پارلمان اروپا در مورد سیل مهاجر به اروپا

گفتگو با رئیس پارلمان اروپا در مورد سیل مهاجر به اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آغاز گردهمایی مقامات کشورهای اتریش و بالکان در مورد پذیرش مهاجر به اروپا ، گزارشگر یورونیوز، گرگوار لوری، با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به

آگهی

در آغاز گردهمایی مقامات کشورهای اتریش و بالکان در مورد پذیرش مهاجر به اروپا ، گزارشگر یورونیوز، گرگوار لوری، با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به گفتگو نشسته است.

مارتین شولتز: گروهی هستند که مثل من می گویند این (سیل مهاجر به اروپا) یک مسئله اروپایی است و باید در سطح اروپا به آن پرداخته شود. اما، گروه دیگری معتقدند این مشکل باید از طرف هر کشور اروپایی مستقلا حل شود. به مجارستان نگاه کنید: نخست وزیر مجارستان برای پذیرش مهاجرین خواهان برگزاری یک رفراندوم شده است. تعداد مهاجرین در این کشور یکهزار و سیصد نفر است…و او می گوید برای پذیرش تنها یکهزار و سیصد نفر، باید رفراندوم ملی برگزار کرد؟ این یک واکنش ناسیونالیستی به یک چالش جهانی است.

یورونیوز: ما باید پاسخی جز رفراندومهای ملی بیابیم…

مارتین شولتز: بیست و هشت کشور اتحادیه اروپا پانصد و هشت میلیون جمعیت دارند. اگر یک میلیون پناهجو را در میان پانصد و هشت میلیون شهروند تقسیم کنید، هیچ مسئله ای پیش نمی آید…شاید تنها برای یک، دو یا سه کشور مسئله ساز شود. آنچه برای من منفی بافی است این است که کشورهایی که در برنامه اسکان مهاجرین شرکت نمی کنند، برای دیگران مشکل آفرینی کرده و سپس اروپا را برای عدم توانایی در حل این مسئله مورد انتقاد قرار می دهند. این در سیاست اروپا بیسابقه است.

یورونیوز: در مورد ترکیه، ایا ترکیه مفاد طرحی را که در این مورد با اتحادیه اروپا امضاء کرده به اجرا گذاشته است؟

مارتین شولتز: من آنجا نیستم که ببینم، اما از تعداد پناهجویان کاسته شده است. ترکیه کمک می کند، اما باید اقدام علیه قاچاقچیان انسان را تقویت کنیم. ترکیه باید تا انتقال مبلغ سه میلیارد یورو به این کشور صبر می کرد. بنابراین، هردو طرف باید برای اجرای مفاد آن طرح تلاش بیشتری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند

فهرست نامزدها برای پست‌های کلیدی اتحادیه اروپا در مهمانی غیررسمی سران؛ چه کسانی می‌مانند و می‌روند؟