گفتگو با رئیس پارلمان اروپا در مورد سیل مهاجر به اروپا

گفتگو با رئیس پارلمان اروپا در مورد سیل مهاجر به اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آغاز گردهمایی مقامات کشورهای اتریش و بالکان در مورد پذیرش مهاجر به اروپا ، گزارشگر یورونیوز، گرگوار لوری، با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به

آگهی

در آغاز گردهمایی مقامات کشورهای اتریش و بالکان در مورد پذیرش مهاجر به اروپا ، گزارشگر یورونیوز، گرگوار لوری، با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به گفتگو نشسته است.

مارتین شولتز: گروهی هستند که مثل من می گویند این (سیل مهاجر به اروپا) یک مسئله اروپایی است و باید در سطح اروپا به آن پرداخته شود. اما، گروه دیگری معتقدند این مشکل باید از طرف هر کشور اروپایی مستقلا حل شود. به مجارستان نگاه کنید: نخست وزیر مجارستان برای پذیرش مهاجرین خواهان برگزاری یک رفراندوم شده است. تعداد مهاجرین در این کشور یکهزار و سیصد نفر است…و او می گوید برای پذیرش تنها یکهزار و سیصد نفر، باید رفراندوم ملی برگزار کرد؟ این یک واکنش ناسیونالیستی به یک چالش جهانی است.

یورونیوز: ما باید پاسخی جز رفراندومهای ملی بیابیم…

مارتین شولتز: بیست و هشت کشور اتحادیه اروپا پانصد و هشت میلیون جمعیت دارند. اگر یک میلیون پناهجو را در میان پانصد و هشت میلیون شهروند تقسیم کنید، هیچ مسئله ای پیش نمی آید…شاید تنها برای یک، دو یا سه کشور مسئله ساز شود. آنچه برای من منفی بافی است این است که کشورهایی که در برنامه اسکان مهاجرین شرکت نمی کنند، برای دیگران مشکل آفرینی کرده و سپس اروپا را برای عدم توانایی در حل این مسئله مورد انتقاد قرار می دهند. این در سیاست اروپا بیسابقه است.

یورونیوز: در مورد ترکیه، ایا ترکیه مفاد طرحی را که در این مورد با اتحادیه اروپا امضاء کرده به اجرا گذاشته است؟

مارتین شولتز: من آنجا نیستم که ببینم، اما از تعداد پناهجویان کاسته شده است. ترکیه کمک می کند، اما باید اقدام علیه قاچاقچیان انسان را تقویت کنیم. ترکیه باید تا انتقال مبلغ سه میلیارد یورو به این کشور صبر می کرد. بنابراین، هردو طرف باید برای اجرای مفاد آن طرح تلاش بیشتری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»