آغاز نشست مهم «یورو گروپ» درباره یونان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آغاز نشست مهم «یورو گروپ» درباره یونان

وزرای دارایی کشورهای حوزه پولی یورو برای شرکت در یکی از مهمترین نشست های خود به بروکسل آمدند. یافتن راه حلی برای به سرانجام رساندن پنج ماه گفتگوهای فشرده درباره بحران مالی یونان دستور اصلی این نشست است.

ولادیس دومبرووسکیس، معاون رئیس کمیسیون اروپا درباره این نشست گفت: «گفتگوهای فشرده ای در جریان است. پیشرفتهایی حاصل شده، اما هنوز نکات مهمی باید حل شود.»

الکساندر اشتوب، وزیر دارایی فنلاند هم معتقد است که تا این لحظه پشنهادهای قابل اتکایی از جانب یونان ارائه نشده است. او بیان داشت: «اگر به توافق برسیم، شگفت زده و خوشحال می شوم. مذاکرات زیادی در سطح فنی و سیاسی برگزار شده است، ولی تا این لحظه پیشنهاد ملموسی ندیدیم.»

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که امیدوارانه پا به بروکسل گذشته صبح امروز با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و مذاکره کرد.

افی کوستاکوستا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل اظهار داشت: «مذاکرات شش ساعته آلکسیس سیپراس و روسای نهادهای مختلف بدون نتیجه بود، امری که موجب کاهش موفقیت مذاکرات “یورو گروپ” می شود. به گفته منابع خبری در اتحادیه اروپا، گفتگوها طولانی خواهد بود و همچنین نشست روز آینده سران اتحادیه اهمیت زیادی دارد.»