محدودیت استفاده از کیسه های پلاستیکی در اتحادیه اروپا

محدودیت استفاده از کیسه های پلاستیکی در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان اروپا بر قانونی صحه گذاشته است که استفاده رایگان از کیسه های پلاستیکی سبک را در کشورهای اتحادیه اروپا منع می کند.

در آینده، در فروشگاههای اروپا کیسه های پلاستیکی به تاریخ سپرده خواهند شد. پارلمان اروپا بر قانونی صحه گذاشته است که استفاده رایگان از کیسه های پلاستیکی سبک را در کشورهای اتحادیه اروپا منع می کند.

آگهی

یک خریدار آلمانی می گوید: “من به هر حال بخاطر حفظ محیط زیست از کیسه پلاستیکی به حداقل استفاده می کردم. می دانیم که این کیسه ها به دریا ریخته و موجب لطمه فراوان (به محیط زیست) می شوند.”

بر اساس قانون جدید اتحادیه اروپا، اعضاء باید در مصرف کیسه های پلاستیکی یک حد نصاب را رعایت کرده یا تا دو سال دیگر، این نوع کیسه ها را بطور رایگان در اختیار خریدار نگذارند.

ربکا هارمز، نماینده پارلمان اروپا از حزب سبزها می گوید: “ما در کشورهایی مثل ایرلند شاهد آن بوده ایم که فروختن این کیسه ها تا چه حد (در محدود کردن آنها) موثر بوده است.”

مخبر پارلمان اروپا از حزب راست میانه هم در تایید قانون جدید به تغییر برخورد مردم به حمل کیسه های پلاستیکی می گوید: “ما واقعا به کیسه های پلاستیکی نیازی نداریم. سی سال پیش یا در نسل مادربزرگهایمان، آنها را نداشتیم. این کار کارخانجات پلاستیک سازی بود که باید آنرا تصحیح کنیم.”

پارلمان اروپا قصد دارد تعداد مصرف کیسه های پلاستیکی را تا چهار سال دیگر به نود کیسه و تا ده سال دیگر به چهل کیسه برای هر فرد کاهش دهد و مقرر کند که کیسه های پلاستیکی بطور رایگان در اختیار مردم قرار نگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟