Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بزرگداشت هفتادمین سالگرد مرگ آن فرانک در لندن

بزرگداشت هفتادمین سالگرد مرگ آن فرانک در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد مرگ آن فرانک، یکی از خاطره نویسان مشهور دوران هولوکاست با ادای کلمات خودش برگزارمی شود. آن فرانک یکی از کودکان یهودی

آگهی

مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد مرگ آن فرانک، یکی از خاطره نویسان مشهور دوران هولوکاست با ادای کلمات خودش برگزارمی شود. آن فرانک یکی از کودکان یهودی است که در اردوگاههای کار اجباری نازیها جان خود را از دست داد.

بنیاد بریتانیایی آن فرانک، موسوم به «آن فرانک تراست یو کی»(ANNE FRANK TRUST UK) کمپینی به نام هشتگ “نات سایلنس” (NotSilent#) در شبکه های اجتماعی به راه انداخته است. در این کمپین از کاربران دعوت شده تا یک دقیقه از متن کتاب خاطرات آن فرانک را با صدای خودشان بخوانند، ضبط کنند و ویدئوی آن را روی رسانه های مجازی قرار دهند.

گیلیان والنس، یکی از موسسان این بنیاد می گوید: «تصمیم گرفتیم با ایده “ساکت نباشید” روی رسانه های اجتماعی کمپینی براه بیاندازیم. می توانستیم برای بزرگداشت سالمرگ او همه را به یک دقیقه سکوت دعوت کنیم، اما مناسب و کافی نبود. آن فرانک نمی توانست ساکت بماند! پس از گذشت هفتاد سال از مرگش، صدای او نسل اندر نسل طنین انداز شده است. او با بیان خاطرات شخصی اش، الهام بخش تمام آن نسلها بوده و قصد داشته دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.»

در مراسمی که در کتابخانه لندن برگزار شد، دانش آموزان مدرسه بخشهایی از کتاب آن فرانک با عنوان “خاطرات یک دختر جوان” را خوانند. در این برنامه فردا واینمن، یکی از بازماندگان هولوکاست نیز خاطرات خود از اردوگاههای آیشویتس و برگن بلزن را بازگو کرد.

خانواده آن فرانک پس از به قدرت رسیدن نازیها از آلمان به هلند فرار کرد. “آن” که در آن زمان نوجوانی یازده ساله بود، احساسات، بیمها و تجربه هایش را در دفتر خاطراتش یادداشت کرده است. این خاطرات دو سال پس از مرگ وی به زبان هلندی به چاپ رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟