Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افشای معاملات پنهانی سهام؛ نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا ناگزیر به استعفا شد

ساختمان فدرال رزرو در واشنگتن
ساختمان فدرال رزرو در واشنگتن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریچارد کلاریدا، نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا، از کناره‌گیری زودتر از موعد خود از این سمت خبر داد تا سومین استعفای مقام‌های فدرال رزرو در یک سال گذشته به دلیل رسوایی ناشی از افشای معاملات پنهانی سهام ثبت شود.

آگهی

ریچارد کلاریدا، نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا از کناره‌گیری زودتر از موعد خود از این سمت خبر داد تا سومین استعفای مقام‌های فدرال رزرو در یکسال گذشته به دلیل رسوایی ناشی از افشای معاملات پنهانی سهام ثبت شود.

استعفای آقای کلاریدا پس از آن تقدیم هیات عامل بانک مرکزی آمریکا شد که روزنامه نیویورک تایمز هفته گذشته گزارش داد که او گزارش افشای مبادلات مالی خود را اواخر دسامبر گذشته اصلاح کرده تا نشان دهد، پس از فروش سهام خود، خرید‌های تازه‌ای را طی چند روز انجام داده است. پیش از این، آقای کلاریدا فقط خریدهای خود را گزارش کرده بود، خریدهایی که تنها یک روز پیش از اعلام سیاست‌های حمایتی فدرال رزرو از بازارهای مالی و اقتصاد آمریکا توسط جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده انجام شده‌‌اند.

فدرال رزرو این خرید را ایجاد تعادل مجدد در سبد سهام ساده نایب رئیس خود توصیف کرده بود؛ توضیحی که با افشای فروش اولیه سهام اعتبار خود را از دست داد و احتمال بهره‌گیری او از منافع حاصل از اجرای سیاست‌های تازه بانک مرکزی آمریکا را افزایش داد.

آقای کلاریدا قرار بود در پایان این ماه و با پایان دوره حضور خود در جمع هیات عامل بانک مرکزی آمریکا کنار برود ولی افشای معاملات پنهانی او موجب شد تا حدود دو هفته زودتر از مقام خود استعفا دهد. ثروت او بین ۹ تا ۳۹ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

سال گذشته نیز روسای دو بانک منطقه‌ای فدرال رزرو، رابرت کاپلان از فدرال رزرو دالاس و اریک روزنگن از فدرال رزرو بوستون، پس از افشای معاملات مشکوک سهام از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند.

در پی اعلام این استعفاها، جروم پاول قوانین اخلاقی جدیدی را در مورد معاملات توسط اعضای هیات عامل فدرال رزرو و سایر مقامات ارشد رونمایی کرد. این قوانین مقامات فدرال رزرو را از خرید شخصی سهام یا اوراق قرضه منع می‌کند و آنها را ملزم می‌کند که ۴۵ روز پیش از انجام هر معامله‌ای آن را اطلاع‌رسانی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا کاهش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی ایران می‌تواند نگران‌کننده باشد؟

استعفای رئیس بانک کردیت سوئیس در پی رسوایی جاسوسی از مدیران سابق

مثلث سکس، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌ جنسی ۵ رئیس‌جمهور آمریکا