Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مثلث سکس، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌ جنسی ۵ رئیس‌جمهور آمریکا

مثلث سکس، سیاست و قدرت؛ نگاهی به رسوایی‌ جنسی ۵ رئیس‌جمهور آمریکا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جفری اپستاین که با اتهام «دلالی سکس» با افراد زیر سن قانونی روبرو بود در طول حیات خود با دو رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و بیل کلینتون رابطه نزدیک داشت.

آگهی

مرگ جفری اپستاین، سرمایه گذار آمریکایی در زندانی فدرال در نیویورک هفته گذشته جنجال زیادی در آمریکا و بسیاری دیگر از کشورهای جهان به پا کرد.

جفری اپستاین روز ششم ژوئیه بازداشت شد و با اتهام «دلالی سکس» با افراد زیر سن قانونی روبرو بود.

او در طول حیات خود با دو رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و بیل کلینتون رابطه نزدیک داشت و اکنون مخالفان سیاسی آنها از دونالد ترامپ و بیل کلینتون به عنوان افرادی یاد می کنند که ممکن است نامشان در پرونده رسیدگی به اتهامات جفری اپستاین مطرح شود. این در حالی است که نام بسیاری از چهره های سرشناس دیگر نیز به دلیل رابطه نزدیک با جفری اپستاین بر سر زبان ها افتاده است. از جمله این چهره ها می توان به شاهزاده اندرو، پسر ملکه الیزابت و اهود باراک، نخست وزیر پیشین اسرائیل اشاره کرد.

در این گزارش نگاهی گذرا به رسوایی های جنسی روسای جمهور مختلف آمریکا انداخته ایم.

ارتباط وارن جی هاردینگ با منشی شخصی اش

وارن جی هاردینگ بین سال های ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۳ رئیس جمهوری ایالات متحده بود. او که بیست و نهمین رئیس جمهوری آمریکا بود با منشی شخصی خود به نام نان بریتون ارتباط جنسی پنهانی داشت.

نان بریتون بعدها ادعا کرد که فرزندی از وارن جی هاردینگ دارد. این ادعا در سال ۲۰۱۵ میلادی با انجام آزمایش «دی ان ای» به اثبات رسید.

ارتباط وارن جی هاردینگ یا نان بریتون در دوران ریاست جمهوری وی ادامه یافت. وارن جی هاردینگ در سال ۱۹۲۳ در حالی که دوره اول ریاست جمهوری وی به پایان نرسیده بود درگذشت. در آن زمان شایعات زیادی مطرح شد که همسر وارن جی هاردینگ او را مسموم کرده است.

عکس از آرشیو
وارن جی هاردینگعکس از آرشیو

رابطه فرانکلین دی روزولت با منشی همسرش

از فرانکلین دی روزولت، سی و دومین رئیس جمهوری آمریکا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روسای جمهور این کشور یاد می شود. او در زمان بحران اقتصادی و جنگ جهانی دوم ساکن کاخ سفید بود.

او رابطه ای طولانی با لوسی مرسر، منشی همسرش داشت. تخمین زده می شود که ارتباط آنها سال ها پیش از ورود فرانکلین دی روزولت به کاخ سفید و در سال ۱۹۱۶ آغاز شد.

النور روزولت، همسر سی و دومین رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه نامه های عاشقانه لوسی مرسر را در کیف همسرش پیدا کرد به او پیشنهاد طلاق داد. با این حال آنها طلاق نگرفتند.

عکس از آرشیو
فرانکلین دی روزولتعکس از آرشیو

جان اف کندی، مریلین مونرو و دیگر معشوقه‌ها

جان اف کندی، جوانترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا با معشوقه های فراوانش شناخته می شود. رسانه های آمریکا و جهان از او و همسرش ژاکلین کندی به عنوان یک زوج آمریکایی ایده آل یاد می کردند.

یکی از معشوقه های جان اف کندی، مریلین مونرو، هنرپیشه سرشناس سینمای هالیوود بود. در روز ۱۱ مه سال ۱۹۶۲ هنگامی که مریلین مونرو در مراسمی ترانه «تولدت مبارک آقای رئیس جمهور» را با لحنی عاطفی برای جان اف کندی خواند شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط آنها با یکدیگر مطرح شد.

رئیس جمهوری وقت آمریکا پس از این ترانه خوانی مریلین مونرو گفت: «حالا با این ترانه تولدت مبارک که اینقدر لطیف خوانده شد می توانم دنیای سیاست را ترک کنم!»

جان اف کندی که سی و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا بود در روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ در شهر دالاس ترور شد و درگذشت. مریلین مونرو یک سال پیش از آن خودکشی کرده بود. شایعات زیادی در مورد احتمال ارتباط خودکشی او با رابطه اش با رئیس جمهوری وقت ایالات متحده مطرح شده است.

بیل کلینتون و مونیکا لویسنکی؛ تبعات سیاسی یک رسوایی جنسی

عکس از آرشیو
بیل کلینتون و مونیکا لوینسکیعکس از آرشیو

بیل کلینتون، چهل دومین رئیس جمهوری آمریکا ۳۲ سال پس از جان اف کندی وارد کاخ سفید شده بود. او در دور دوم ریاست جمهوری خود درگیر رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لوینسکی، کارآموز کاخ سفید شد. این رسوایی به استیضاح بیل کلینتون منجر شد هرچند مجلس سنای آمریکا رای به برکناری او از مقام ریاست جمهوری نداد.

پیش از رسوایی ارتباط جنسی با مونیکا لویسنکی دستکم پنج زن رئیس جمهوری وقت آمریکا را به سوءاستفاده جنسی متهم کرده بودند.

رسوایی مونیکا لوینسکی از بسیاری جهات نقطه عطفی در تاریخ رسوایی های جنسی روسای جمهور و سیاستمداران آمریکایی بود. نه تنها برای اولین بار رابطه جنسی رئیس جمهور دارای تبعات سیاسی بود بلکه برای اولین بار رئیس جمهور در مورد رابطه جنسی خود سخن گفت و بابت رفتار خود از مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

پس از آن بسیاری از مردان سیاستمدار آمریکایی مجبور به عذرخواهی علنی بابت روابط جنسی خود با زنان شدند.

آگهی

بیل کلینتون پس از دوران ریاست جمهوری خود با جفری اپستاین رابطه نزدیکی داشت و برخی گزارش ها حاکی است که چند بار با هواپیمای خصوصی جفری اپستاین به سفر رفته بود.

دونالد ترامپ؛ اتهام پرداخت «حق السکوت» به بازیگر پورن

عکس از رویترز

در طول کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ ویدئویی قدیمی از دونالد ترامپ پخش شد که وی در آن از علاقه خود به «چنگ انداختن به آلت جنسی» زنان سخن می گفت. تاکنون بیش از ۲۰ زن رئیس جمهوری کنونی آمریکا را به سوءرفتار جنسی از جمله اذیت و آزار جنسی متهم کرده اند. دونالد ترامپ تاکنون همه این اتهامات را رد کرده است.

استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم های پورن با اقامه دعوی علیه دونالد ترامپ مدعی شده است که در سال ۲۰۰۶ با رئیس جمهوری کنونی آمریکا رابطه جنسی داشته است. به گفته استورمی دنیلز وکیل شخصی دونالد ترامپ پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ به او ۱۳۰ هزار دلار پرداخت کرده بود تا درباره این رابطه سکوت کند.

دونالد ترامپ در سال های دهه های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ رابطه نزدیکی با جفری اپستاین داشت. رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان در منطقه پالم بیچ در ایالت فلوریدا با جفری اپستاین همسایه بود. دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۲ در مورد جفری اپستاین گفته بود: «با جفری اپستاین به من خوش می گذرد. بنا به شایعات موجود او به اندازه من به زنان علاقه دارد در حالی که بسیاری از آنها جوان هستند.»

اکنون باید دید که آیا تحقیق در مورد اقدامات جفری اپستاین از جمله «دلالی سکس» با دختران زیر سن قانونی منجر به افشای رازهای بیشتری از رسوایی های جنسی روسای جمهور آمریکا می شود یا خیر.

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای معاملات پنهانی سهام؛ نایب رئیس بانک مرکزی آمریکا ناگزیر به استعفا شد

جنجال‌ ویدئو‌ی جنسی نامزد حزب‌ ماکرون؛ هنرمند روس و دوست ‌دخترش بازداشت شدند

از نیویورک به فلوریدا؛ ترامپ «اسباب کشی» مالیاتی کرد