Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برندهای لوکس چه نقشی در تحولات صنعت خرده‌فروشی همزمان با همه‌گیری کرونا دارند؟

برندهای لوکس چه نقشی در تحولات صنعت خرده‌فروشی همزمان با همه‌گیری کرونا دارند؟
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برندهای لوکس از همه‌گیری بیماری «کووید ۱۹» و تبعات آن آسیب زیادی دیدند. فروش کالاهای لوکس در سال ۲۰۲۰ بین ۲۵ تا ۴۵ درصد کاهش یافت.

آگهی

صنعت خرده فروشی با ارزش ۲۰ تریلیون یورویی خود نقش مهمی در اقتصاد ایفا می کند. این بخش طی یک دهه گذشته تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است.

بسیاری از فعالان عرصه خرده فروشی مجبور به تجدیدنظر در راهبردهای خود شده اند تا توان رقابت در این بازار را از دست ندهند. برندهای زیادی اکنون همزمان با اقبال به مبادلات آنلاین فروش محصولات خود را به دنیای اینترنت محدود کرده اند.

از سوی دیگر همه گیری بیماری «کووید ۱۹» تاثیر زیادی بر بخش خرده فروشی گذاشت. محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها حکم ضربه نهایی را داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موفقیت برندهای لوکس

برندهای لوکس نقش زیادی در تحولات صنعت خرده فروشی همزمان با بحران شیوع ویروس کرونا داشتند. این برندها طی ۱۰ سال گذشته رشد زیادی را تجربه کردند و ارزش این بخش اکنون بیش از ۳۲۰ میلیارد یورو تخمین زده می شود.

با این حال برندهای لوکس نیز از همه گیری بیماری «کووید ۱۹» و تبعات آن آسیب زیادی دیدند. فروش کالاهای لوکس در سال ۲۰۲۰ بین ۲۵ تا ۴۵ درصد کاهش یافت. این در حالی است که پیش بینی ها از بازگشت رشد و پویایی این بخش در سال ۲۰۲۳ حکایت دارد.

تغییر در عادات خرید

دومینیک بوش، مدیر بخش مدیریتی شرکت خودروسازی «جنسیس» (Genesis) در اروپا است. او در گفتگو با یورونیوز گفت: «ویروس کرونا و همه گیری در سطح جهان عادت های مصرف کنندگان را تغییر داد. خریدهای آنلاین یا سفارش آنلاین به وضع عادی جدید تبدیل شده است.»

او در عین حال می افزاید: «این هم واقعیت دارد که همچنان همه مشتری ها علاقه ای جدی به خرید به سبک خرده فروشی دارند به ویژه اکنون که شرایط رو به بهبودی است.»

مرکز خرید چند میلیارد یورویی در قطر

«پلاس واندوم» نام مرکز خرید یک میلیون متر مربعی جدیدی است که در شهر لوسیل در قطر ساخته می شود. یورونیوز اولین شبکه بین المللی است که از داخل ساختمان این مرکز خرید چند میلیارد یورویی گزارش تهیه کرده است. در ساخت یکی از تالارهای گنبددار این مرکز خرید از «قصر بزرگ» در پاریس، پایتخت فرانسه الهام گرفته شده است. حتی رنگ آمیزی آن نیز شبیه «قصر بزرگ» در پاریس است.

انتظار می رود که «پلاس واندوم» ماه سپتامبر (شهریور/مهر) افتتاح شود.

خیز شرکت «جنسیس» برای فتح بازار اروپا

شرکت «جنسیس» پنج سال پیش کار خود را در کره جنوبی آغاز کرد و اکنون با برندهایی مانند «بی ام دبلیو» و «مرسدس بنز» در آمریکا و چین رقابت می کند.

دومینیک بوش، مدیر بخش مدیریتی این شرکت در اروپا می گوید: «بازار اروپا با فاصله زیاد تخصصی ترین و پررقیب ترین بازار خودرو در سطح جهان است.»

به گفته وی مدیران «جنسیس» امیدوار هستند تا با ارائه خدمات یاری رسانی شخصی زمینه «تجربه ای فراتر از خود محصول» را برای مشتریان فراهم کنند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

پایان عصر هایپرمارکت‌ها؛ چگونه کرونا خرده‌فروشی‌های محلی را احیا کرد؟