Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

همکاری ژاپن و غنا برای مبارزه با بیماری‌ها در غرب آفریقا

همکاری ژاپن و غنا برای مبارزه با بیماری‌ها در غرب آفریقا
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Chris Burnsیورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دکتر هایاشی: «ظرفیت سازی یکی از اهداف پرو‌ژ‌ههای تحقیقات مشترک ‌ژاپنی است و همچنین شامل آموزش محققان غنایی در این منطقه است.»

آگهی

مبارزه با بیماری‌ها یک تلاش جهانی است و ژاپن در غنا لابراتوری ساخته است که نقشی منطقه‌ای بازی می کند. این لابراتور نام دکتر هیدیو نوگوچی را برخود دارد که در دهه ۱۹۲۰ به دنبال درمانی برای تب زرد در این منطقه بود. در حال حاضر تیم بین‌المللی این لابراتور در غرب آفریقا کار می کند.

لابراتور نوگوچی سال گذشته یک آزمایشگاه جدید افتتاح کرد و کارهایش را در زمینه اپیدمولوژی، ایمونولوژی، ویروس شناسی و باکتری شناسی گسترش داده است.

آبراهام آنانگ، مدیر موسسه تحقیقات پزشکی نوگوچی می گوید: «این لابراتور با ارائه ظرفیت‌های برتر در زمینه تحقیق و ظرفیت سازی، نقشی اساسی در این منطقه دارد.»

آنانگ می افزاید: «در حال حاضر ما آموزش کشور ثالت را داریم و در حال آموزش دانشمندان آزمایشگاهها در غرب آفریقا در وضعیت پس از ابولا هستیم. منطقه غرب آفریقا را آماده می کنیم تا بتوانیم به هر موردی سریعا پاسخ دهیم.»

تخصص این تیم همچنین شامل روشهای مدیریت ژاپنی است. یکی از این روش‌ها «کایزن» یا «تغییر برای بهبود» است و همچنین نظام پنج «اس» که شامل: سازماندهی، نظم و ترتیب، انضباط، پاکیزه سازی و استاندارد سازی می باشد.

با روش کایزن، هر کارمندی می تواند نوآوری‌هایش را پیشنهاد کند و همراه با روش پنج «اس» بهره‌وری افزایش می یابد.

محققان غنایی این روشها را هنگامی که برای آموزش در توکیو بودند،‌ آموختند.

کریستوفر زاب‌ین آبانا، معاون پژوهشی بخش ویروس‌شناسی موسسه تحقیقات پزشکی نوگوچی می گوید: «این روش کاملا به شما کمک می کند که فضای کار آزمایشگاه را طبقه بندی و مرتب کنید. و از همه مهمتر در وضعیت شیوع کووید۱۹، این رویکرد به ما کمک می کند تا هزاران نمونه را با هم تطبیق دهیم تا بتوانیم آنها را پردازش کنیم.»

روشهای کایزن و پنج«اس» به همان اندازه که در آزمایش ها مفید است در بیمارستان‌ها نیز کارایی دارد.

آبانا می افزاید: «این روشها به ما کمک کرده است که که قادر به تشخیص بیماری‌های عفونی مانند آنفلوآنزا یا تب زرد شویم و سپس روی کووید ۱۹ کار کنیم.»

نوگوچی در سال ۱۹۲۸ در غنا از تب زرد درگذشت و جانشینانش کار او را ادامه دادند. یکی از آنها دکتر هایاشی است که از توکیو با ما صحبت می کند.

یورونیوز: دکتر تاکایا هایاشی شما ۳ سال است که در انستیتوی نوگوچی کار می کنید، تحقیقات مشترک شما در این زمینه چطور پیش می رود؟

**دکتر هایاشی: **«همکار غنایی من برای جمع‌آوری نمونه‌ها به من کمک کرد و ما همکاری بسیار خوبی برای پیشبرد تحقیقاتمان در غنا داریم. ما با موفقیت توانستیم ویروس تب دنگ را ایزوله کنیم.»

یورونیوز: در این تحقیقات مشترک در جستجوی چه چیزی هستید؟

**دکتر هایاشی: **«ظرفیت سازی یکی از اهداف پرو‌ژ‌ههای تحقیقات مشترک ‌ژاپنی است و همچنین شامل آموزش محققان غنایی در این منطقه است.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ژاپن سبز؛ کمک به صنایع و مدارس کنیا برای استفاده از انرژی خورشیدی