Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رازهای غیر پنهان اتومبیلی با سرعت یکهزار مایل در ساعت

رازهای غیر پنهان اتومبیلی با سرعت یکهزار مایل در ساعت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سریعترین اتومبیل جهان قطعه قطعه در کارگاهی در بریتانیا ساخته می شود. هدف، دستیابی به سرعت ۱۰۰۰ مایل یا ۱۶۰۹ کیلومتر در ساعت است.

این خودروی فراصوتی “بلدهوند اس اس سی” نام دارد و پشت فرمان نمونه آزمایشی آن اندی گرین، خلبان نظامی و صاحب رکورد جهانی سرعت نشسته است.

او برای نخستین بار دریچه خودرو را باز می کند تا صندلی راننده را به ما نشان دهد. اندی گرین می گوید: “این اتاقک خودروی فراصوتی بلدهوند اس.اس.سی، یعنی دفتر کار ۱۰۰۰ مایل در ساعت من است. دارای فرمانی با چاپ سه بعدی از تیتانیوم است که با دست های من جور است. همچنین دارای سه صفحه نمایش از کریستال مایع است. دو ابزار محاسبه آنرا رولکس ساخته، یعنی سرعت سنج و ساعت همراه با کرونومتر. دقت این ابزار لازمه کاری است که با خودرو انجام می دهیم.”

این مدل، شبیه اتومبیلی است که تا یکسال دیگر تکمیل می شود و این چیزی است که اکنون در حال ساخته شدن است.

سه موتور روی خودرو نصب است، یک موتور جت، یک موشک و یک موتور خودرو. فولادی بودن بدنه خود رو به خاطر محکم و قوی بودن آنست.

  • Bloodhound SSC

The team

  • Andy Green

  • Richard Noble and Andy Green

  • Richard Noble

  • Bloodhound SSC chasis

  • The cockpit

این خودرو یک رویای مهندسی است و رویای تیم سازنده این است که الهام بخش مهندسان جوان باشد. به همین دلیل هم هیچ چیز سری در اینجا وجود ندارد.

گزارشگر یورونیوز می گوید: “یکی از ویژگیهای این پروژه این است که تمام اطلاعات، و تمام طرحهای مربوط به ساخت خودرو و طرز رانندگی آن، برای تمام دنیا آنلاین و آزاد است.”

آگهی

در کنار تلاشی که برا ی ارائه باز منابع اطلاعات این خودرو می شود، تیم سازنده بلاد هوند هر سال از صدها مدرسه دیدن می کنند. این شیوه تشویق به یاد گیری، از ریچارد نوبل صاحب پیشین رکورد سرعت زمینی است.

ریچارد نوبل می گوید: “بریتانیایی ها در سال به صد هزار مهندس کارشناس نیاز دارند و این برای اماده کردن سی هزار نفر آن ها کافی ست. به این ترتیب وضعیت خیلی جدی است. مساله این است که باید راهی به دبستان و شگفت زده کردن کودکان یافت تا در سالهای بعد جوانان علاقمند شوند.”

خودرویی که موتور آن ۱۳۵ هزار اسب قدرت دارد و می تواند سریع تر از جت جنگی حرکت کند، واقعا باید خیلی قابل توجه باشد. و هیچ کس بیشتر از مردی که پشت فرمان آن نشسته توجه برانگیز نیست.

اندی گرین، راننده نمونه آزمایشی این خودرو: “در حال حاضر من یاد می گیرم با تیمی که رکورد بیشترین سرعت زمینی را درتاریخ دارند، کار کنم، مهندسانی در سطح جهانی که مسائل سختی را حل کرده اند. در سال های اینده ما این ماشین را توسعه داده و تکمیل میکنیم و بعد به همراه تیم آن را می رانیم و تمرین می کنیم. همزمان ما جراجویی های خودمان را رسانه ای می کنیم تا از طریق مخاطبان جهانی الهام بخش نسل آینده باشیم.”

آگهی

در طول یکسال آینده بلد هوند اس اس سی آماده می شود تا به آفریقای جنوبی برود و هدف خود را که طی کردن یک هزار مایل در ساعت است، آغاز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن