نگاهی به نمایشگاه کشاورزی و دامپروری پاریس

نگاهی به نمایشگاه کشاورزی و دامپروری پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پنجاه و یکمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و دامپروری پاریس تا یازدهم اسفند در پایتخت فرانسه برپاست. برآورد می شود حدود هفتصدهزارعلاقمند ازاین نمایشگاه سالانه دیدن کنند و با تازه ترین دستاوردهای کشاورزی و دامپروری آشنا شوند.

صنایع غذایی – کشاورزی یکی از مهمترین بخشهای صنعتی فرانسه است. حدود نهصد و پنجاه هزار نفر در آن شاغلند و مازاد تجاری آن به نه میلیارد یورو می رسد.

ژاک لوک پولن، رییس این نمایشگاه بیشتر توضیح می دهد: «باید در بخش کشاورزی، درست مثل بخشهای دیگر صنایع فرانسه، به رقابت پذیری شرکت ها توجه خاصی داشته باشیم. رقابت پذیری یعنی سطح هزینه ها. امسال ما از این لحاظ در رتبه پنجم قرار می گیریم درحالیکه سه چهار سال پیش دوم بودیم. بنابراین باید مانع پسرفت شد و دوباره بخشهای بازار را تحت کنترل درآورد و برای رقابت پذیری تلاش کرد. کشاورزان فرانسوی آمادگی دارند بدون هیچ مسئله ای، به جنگ موانع موجود بروند.»

«چشم انداز بخش کشاورزی» طی سالهای آتی نیز برای بازدیدکنندگان ترسیم شده است. اینجا، کشاورزان به به کار گیری شیوه های «کشاورزی اکولوژیک» (مطالعه محیط زیست در رابطه با مصولات کشاورزی) تشویق می شوند.

اولیویه لوگال، قائم مقام دبیرعلمی «اینرا» در این مورد می گوید: «کشاورزی اکولوژیک پسرفت و بازگشت به گذشته نیست. بلکه یک نوع آگاهی و دانش دقیق نسبت به مسئله است. باید اطلاعات زیادی داشت و آنرا به کشاورزان و استفاده کنندگان نهایی منتقل کرد. این وظیفه هم برعهده ماست. کشاورزی اکولوژیک، بطور خلاصه یعنی فن آوری پیشرفته.»

آینده کشاورزی در گرو استفاده از فن آوریهای پیشرفته و ماشین آلات جدید است.

جفری دلون، یک دستار ارشد تولید بیشتر توضیح نمی دهد: «این ماشین به یک صفحه اکران رنگی لمسی مجهز است. «جوی استیک» و دسته تنظیمات هم دارد. ارتفاع ماشین هم بطور اتوماتیک خودش تنظیم می شود. این ماشین همیشه برای حفظ کیفیت برداشت محصول، در سطح مسطح و تخت کار می کند.»

فن آوری های پیشرفته در صنعت مزرعه داری فرانسه گسترش زیادی پیدا کرده است. کشاورزان از طریق یک نرم افزار، آموزش می بینند چگونه یک هواپیمای بدون سرنشین را هدایت کنند که امکان استفاده بهینه از کود را افزایش می دهد.

ژولین مسونا، هماهنگ کننده مزرعه داران معتقد است با کاسته شدن از مصرف کود و محصولات شیمیایی، کشاورزی در مسیری قرار گرفته است که با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.

تشدید بحران اقتصادی پرسشهای زیادی در ارتباط با آینده مطرح کرده است. کشاورزی یکی از حوزه هایی است که علیرغم مشکلات فراوان، هنوز یکی از منابع اصلی اشتغالزایی بویژه برای جوانان محسوب می شود.

از سوی دیگر، کشاورزی نه تنها با فرهنگ اروپا پیوندهای محکمی دارد که یک فعالیت اقتصادی است که در آینده قاره سبز هم نقش مهمی بازی خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن