Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیام دختر ربوده شده توسط حماس: به ما گفتند که «در غزه ازدواج خواهید کرد»

Liri Albag, Naama Levy, Karina Ariev
Liri Albag, Naama Levy, Karina Ariev Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیری الباگ، یکی از سربازان اسرائیلی که همچنان در دستان شبه‌نظامیان حماس اسیر است، اخیرا موفق شده که از طریق یکی از گروگان‌های آزاد شده، برای خانواده‌اش پیامی بفرستد.

آگهی

او در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی در حالی که در پست «Nahal Oz» اسرائیل خدمت می‌کرد، توسط نیروهای حماس ربوده شد.

شای البگ، خواهر او که این پیام را دریافت کرده، در جریان مصاحبه‌ای که روز یکشنبه با رسانه‌های اسرائیلی انجام داد، با تشریح شرایط دلخراشی که خواهرش لیری در غزه با آن روبروست، گفت: «ربایندگان خواهرم را در معرض وحشت روانی شدید قرار دادند.»

به گفته او، تروریست‌های حماس به گروگان‌ها گفتند که «شما برای همیشه در غزه خواهید ماند و همینجا با ساکنان غزه ازدواج می‌کنید؛ زیرا شما سرباز هستید و آنها نمی‌گذارند که شما اینجا را زنده ترک کنید».

به گفته شای آلبگ، این تهدیدها بخشی از یک استراتژی حساب شده، برای شکستن روحیه گروگان‌ها است.

شیرا البگ، مادر این دو دختر که در این مدت تلاش‌های بسیاری در راه نجات دخترش کرده نیز وصف این تهدیدهای روانی را از گروگان‌های آزاد شده، شنیده است.

او می‌گوید که ربایندگان، علاوه بر استفاده از وحشت روانی بطور روزانه علیه گروگان‌ها، دخترش را استثمار کرده‌اند.

به گفته گروگان‌های آزاد شده، «لیری مجبور است غذا بپزد، تمیز کند و از بچه‌ها مراقبت کند، آنهم اغلب بدون آنکه اجازه داشته باشد از غذایی که خودش آماده کرده، بخورد. همچنین لیری را بین خانه‌ها رد و بدل می‌کردند تا کارهای خانه‌ها را انجام دهد».

خانواده لیری بطور خستگی ناپذیری برای بازگشت او مبارزه می‌کنند. آنها به کمک شواهد «دی‌ان‌ای» موفق شدند حضورش در غزه را به اثبات برسانند و شهادت گروگان‌های آزاد شده نیز اطلاعات بیشتری از وضعیت او ارائه داده است.

از آنجا که خانواده‌اش از ماه نوامبر هیچ ارتباط مستقیمی با او نداشتند، عمیقا نگران سلامتی او هستند.

دیگر گروگان‌های زن ربوده شده توسط حماس

لیری آلباگ یکی از چندین گروگان زنی است که همچنان در دستان حماس گرفتار است و گمان می‌رود دست‌کم چهار گروگان زن اسرائیلی دیگر همچنان اسیر شبه‌نظامیان اسلامگرا باشند.

این زنان نیز در شرایط مشابهی از سوءاستفاده و استثمار قرار دارند.

یکی از این زنان «ناما لِوی» نام دارد که نوه یکی از بازماندگان هولوکاست است. او پیش از این در یکی از ویدئوهای حماس، در حالی که به طرز وحشیانه‌ای با او رفتار می‌کردند، دیده شده است.

«کارینا آریف» یکی دیگر از این زنان است که در میانه شلیک موشک‌ها دستگیر و بعداً در یکی از ویدئوهای حماس در حالی که مجروح بود، دیده شد.

«آگام برگر» نیز که یک ویولونیست با استعداد بود، در حالی که لباس خواب به تن داشت ربوده شد و در فیلم‌هایی که ربایندگانش از او منتشر کردند، مضطرب به نظر می‌رسید.

خانواده‌های این گروگان‌ها همچنان خواستار اقدام فوری دولت برای آزادی آنها هستند و از بنیامین نتانیاهو خواسته‌اند که مذاکرات برای بازگرداندن آنها به خانه را در اولویت قرار دهد.

پدر «آگام برگر» خواستار آن است که در کنار اقدام نظامی، فشار برای مذاکره افزایش یابد و می‌گوید که گروگان‌ها دیگر نمی‌توانند وضعیت سخت اسارت را تحمل کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«حماس پیشنهاد آمریکا را پذیرفت: مذاکره بر سر آزادی گروگان‌ها ۱۶ روز پس از آغاز مرحله اول توافق»

جزئیات عملیات آزادسازی گروگان‌ها؛ چگونه نیروهای ویژه ارتش اسرائیل به عمق غزه نفوذ کردند؟

دیدار بلینکن با نتانیاهو؛ حمایت آمریکا از پیشنهاد اسرائیل برای آزادی گروگان‌ها و آتش‌بس در غزه