Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اپوزیسیون اسرائیل: نتانیاهو توافق آتش‌بس را امضا کند از او حمایت می‌کنیم

یائیر لاپید، رهبر حزب یش عتید
یائیر لاپید، رهبر حزب یش عتید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون اسرائیل روز دوشنبه گفت در صورت استعفای اعضای ائتلاف حاکم بر سر توافق آتش‌بس با حماس در غزه، از بنیامین نتانیاهو، در پارلمان حمایت خواهد کرد تا در سمت خود باقی بماند.

آگهی

نتانیاهو به مقامات اجازه داده است تا مذاکره برای توافق احتمالی با گروه شبه نظامی حماس برای پایان دادن به درگیری‌ها در غزه و آزادی گروگان‌های اسرائیلی که در ۷ اکتبر به اسارت گرفته شدند را از سر بگیرند.

برخی از احزاب راست افراطی که برای تشکیل دولت حاکم ائتلاف کرده‌اند می‌گویند که اگر جنگ قبل از ریشه کن کردن حماس و آزادی گروگان‌ها توسط اسرائیل پایان یابد، از آن کناره گیری خواهند کرد، نتیجه‌ای که می‌تواند به سرنگونی دولت نتانیاهو بیانجامد.

یائیر لاپید، رهبر حزب یش عتید، در جلسه فراکسیون پارلمان گفت: «این درست نیست که نتانیاهو باید بین معامله گروگان‌ها و ادامه تصدی خود به عنوان نخست وزیر یکی را انتخاب کند.»

لاپید در ادامه با اشاره به سناریویی که در صورت کناره گیری احزاب در ائتلاف حاکم رخ می‌دهد، افزود: «من به او قول داده بودم که یک شبکه ایمن برقرار کنم و به این وعده عمل خواهم کرد.»

او گفت که با توجه به مخالفتش با نتانیاهو، گرفتن این تصمیم دشوار بود، اما «مهمترین مسئله این است که گروگان‌ها را به خانه بازگردانیم.»

بر اساس وب سایت پارلمان، دو حزب راست افراطی که با حزب نتانیاهو ائتلاف کرده‌اند، به شدت مخالف توافق آتش بس هستند. این احزاب در مجموع ۱۳ کرسی در پارلمان اسرائیل دارند، در حالی که حزب لاپید دارای ۲۴ کرسی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شلیک راکت از سوی شبه نظامیان فلسطینی به اسرائیل همزمان با پیشروی تانک‌ها در غزه

جنگ اسرائیل و حماس؛ اولین گروه از ساکنان مبتلا به سرطان غزه به مصر منتقل شدند

کودکان فلسطینی مجروح غزه در شهرک بشردوستی امارات دوباره طعم زندگی عادی را می‌چشند