Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴»‌ در شانگهای

نمایشگاه هوش مصنوعی در چین
نمایشگاه هوش مصنوعی در چین Copyright Andy Wong/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
Copyright Andy Wong/Copyright 2024 The AP. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» روز پنجشنبه در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت دارند.

آگهی

نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» روز پنجشنبه در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت دارند. شرکت‌های چینی هوش مصنوعی آخرین پیشرفت‌های خود را در این زمینه در این نمایشگاه سالانه که شش سال پیش آغاز به کار کرد عرضه می‌کنند.

چین پس از آمریکا دومین کشور از لحاظ تعداد برنامه‌نویسان و عرضه برنامه‌های کامپیوتری است و رشد سریعی را در این حوزه تجربه می‌کند. بدین ترتیب، بیش ۱۵۰ محصول عمدتاً چینی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

در اواخر ماه ژوئن سال جاری میلادی، وزارت خزانه داری ایالات متحده قانون پیشنهادی را تصویب کرد که سرمایه‌گذاری ایالات متحده در چین در حوزه هوش مصنوعی، تراشه‌های کامپیوتری و محاسبات کوانتومی را محدود و بر آن نظارت برقرار می‌کند.

قانون پیشنهادی نتیجه فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه اوت سال ۲۰۲۳ در رابطه با دسترسی «کشورهای نگران‌کننده» به سرمایه‌های آمریکایی و دلار در زمنیه فناوری‌های پیشرفته است که به گفته دولت آمریکا می‌تواند قابلیت‌های نظامی، اطلاعاتی، نظارتی و سایبری این کشورها را افزایش دهد.

این فرمان، چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را به عنوان کشورهای «نگران‌کننده» معرفی کرد.

آمریکا تلاش می‌کند از توسعه فناوری‌های پیشرفته در چین جلوگیری کند، تا این کشور به عنوان اقتصاد دوم بزرگ جهان، نتواند از آمریکا در برتری نظامی یا تسلط بر بخش‌های نوظهور پیشی بگیرد.

با این حال، در حال حاضر، مدیران شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی و حاضر در این نمایشگاه نگران به نظر نمی‌رسند.

دِبو هو، که با ربات انسان نمای «کِپلِر»‌تولید شرکتش به نمایشگاه آمده است در این باره می‌گوید:‌ «ما در حال حاضر از تراشه‌های اوران شرکت انویدیا در حوزه رباتیک استفاده می‌کنیم. البته به دنبال جایگزین‌ها ملی هم می‌گردیم.»

این نمایشگاه تا روز یکشنبه ادامه دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از فناوری اطلاعات تا دانش روباتیک؛ آموزش‌های فوق‌برنامه در ازبکستان

مشاغل علوم و فناوری اروپا تحت سلطه زنان؛ کدام کشورهای عضو اتحادیه پیشتازند؟

پدر هوش مصنوعی برای همیشه شرکت گوگل را ترک کرد؛ آیا باید عواقب بدی از فناوری‌های جدید انتظار داشت؟