Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطر، گامی کلیدی برای هنرهای رزمی ترکیبی در خاورمیانه

قطر، گامی کلیدی برای هنرهای رزمی ترکیبی در خاورمیانه
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محبوبیت هنرهای رزمی ترکیبی در قطر در حال افزایش است. منطقه خلیج فارس، بازاری امیدوار‌کننده برای سازمان‌های بین‌المللی مانند وان و پی‌اف‌ال است.

آگهی

طرفداران ورزش های رزمی را می توان در سرتاسر خاورمیانه پیدا کرد و سازمان‌های هنرهای رزمی مانند گروه وان چمپیونشیپ مشتاق هستند که روی این تقاضا سرمایه‌گذاری کنند. تیم Qatar 365 در اولین تورنمنت تاریخی وان چمپیونشیپ در قطر، روی صندلی‌های ردیف اول نشست.

در طول شب مبارزه پر جنب و جوش در ورزشگاه لوسیل آرنا، مبارزان بین‌المللی مانند آناتولی مالیخین قهرمان‌شکست ناپذیر MMA حضور طرفداران را در سطح کلاس جهانی گرامی داشتند. در این رویداد همچنین قهرمانانی از منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا از جمله امیر علی‌اکبری، مبارز سنگین‌وزن ایرانی، که بهترین شانس برای آوردن کمربند طلا به خاورمیانه محسوب می‌شود، حضور داشتند.

عادل حلیم با بنیانگذار و مدیرعامل وان چمپیونشیپ یعنی چاتری سیتیودتونگ مصاحبه کرد و در مورد اینکه چرا ارزش‌های هنرهای رزمی - یعنی احترام، فروتنی، انعطاف‌پذیری، صداقت، شجاعت، نظم و انضباط و روحیه جنگاوری در مبارزانش القا شده است - با او گفتگو کرد.  او نه‌تنها به تصور نادرست از خشونت این رقابت‌ها اشاره کرد، بلکه افزود: «هنرهای رزمی یکی از بزرگترین بسترها برای آزادسازی پتانسیل انسانی است.»

لیلا حمیرا نگاهی دقیق‌تر به یکی دیگر از گروه‌های ام‌ام‌ای، یعنی لیگ مبارزان حرفه‌ای داشت. او با مبارزان جدید پی‌اف‌ال ملاقات کرد و با بیاجو علی والش، نوه اسطوره بوکس محمد علی صحبت کرد.  بیاجو دارد راه خود را در ورزش‌های رزمی می‌سازد و می‌گوید که اگرچه میراث حرفه پدربزرگش همراه اوست، اما از آن نمی‌ترسد. «فشار، الماس می‌سازه.» او در ادامه به لیلا گفت: «‫امیدوارم روزی به‌خاطر این همه فشار ‫الماس شم».»

لیلا همچنین با حتن السیف، اولین زن سعودی که با یک لیگ بین‌المللی ام‌ام‌ای قرارداد امضا کرده است، ملاقات کرد. حتن در فهرست مبارزان اهل خاورمیانه و شمال آفریقا پی‌اف‌ال حضور دارد. این مبارز 22 ساله احساس می‌کند که وظیفه‌اش الهام بخشیدن و توانمندسازی دختران دیگر برای غلبه بر موانع اجتماعی است.

هم‌رسانی این مطلب