Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش «قشون نفرت‌پراکن» و «مزدوران سایبری»؛ دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد

امنیت سایبری-عکس تزئینی
امنیت سایبری-عکس تزئینی Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه در مورد روند افزایشی تسلیحاتی کردن فناوری‌های دیجیتال و تهدیدات سایبری هشدار داد.

آگهی

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۰ ژوئن (۳۱ خرداد) در جلسه شورای امنیت این سازمان در مورد تهدیدات سایبری گفت: «بدافزارها، حافظه پاک‌کن‌ها و تروجان‌ها در حال گسترش هستند» و عملیات سایبری با استفاده از هوش مصنوعی (AI) نیز چشم‌انداز کلی این تهدیدات را تشدید می‌کند.

او در جلسه شورای امنیت سازمان ملل هشدار داد که «توانایی [خارق‌العاده] محاسبات کوانتومی در شکستن کدهای رمزگذاری‌شده، ‌می‌تواند کل سیستم‌ها را خراب کند.»

گوترش متذکر شد که مصادیق تهدیدهای امنیت سایبری از اختلال در نظام سلامت، بانک‌ها و شبکه‌های مخابراتی گرفته تا «فعالیت‌های غیرقانونی بی‌امان» از سوی سازمان‌های جنایتکار و به اصطلاح «مزدوران سایبری»، «به طرز نگران کننده‌ای رایج» شده است.

دبیر کل سازمان ملل همچنین نسبت به «قشونی از کاسبان نفرت‌پراکن که بزرگراه اطلاعاتی [جهان] را با ایجاد ترس و تفرقه‌اندازی آلوده می‌کنند» و به طور روزافزون از فضای مجازی به مثابه نوعی از تسلیحات در برابر سایرین استفاده می‌کنند، هشدار داد.

او گفت: «فعالیت های مخربی که نهادهای عمومی، فرآیندهای انتخاباتی و یکپارچگی آنلاین را تضعیف می‌کند، اعتمادسازی را از بین می‌برد، به تنش‌ها دامن می‌زند و حتی بذر خشونت و درگیری می‌کارد.»

گوترش از مدت‌ها قبل خواستار تلاش‌های جهانی برای تنظیم فضای سایبری و هوش مصنوعی شده است. او اعضای سازمان ملل را به نشستی در مجمع عمومی سازمان ملل با این موضوع دعوت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه بریکس بر هژمونی آمریکا در شرق با دیپلماسی چینی و روسی

اسرائيل برای مقابله با حملات آنلاین ایران، «گنبد سایبری» راه‌اندازی می‌کند

۱۰ کشور قوی و ضعیف از نظر امنیت سایبری؛ ایران در کدام گروه جای می‌گیرد؟