Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد

بزرگترین زندان آمریکای لاتین
بزرگترین زندان آمریکای لاتین Copyright AP/AP
Copyright AP/AP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

السالوادور به تدریج زندانیان متهم به عضویت در باندهای جنایتکار را به زندان بزرگ این کشور منتقل می‌کند. مقامات السالوادور این افراد را در زمان اعلام وضعیت فوق‌العاده‌ای که رئیس جمهوری فلسطینی‌تبار این کشور در سال ۲۰۲۲ برای مبارزه با این باند‌ها اعلام کرد، بازداشت شده‌اند.

آگهی

السالوادور به تدریج زندانیان متهم به عضویت در باندهای جنایتکار را به زندان بزرگ این کشور منتقل می‌کند. مقامات السالوادور این افراد را در زمان اعلام وضعیت فوق‌العاده‌ای که رئیس جمهوری این کشور در سال ۲۰۲۲ برای مبارزه با این باند‌ها اعلام کرد، بازداشت شده‌اند.

بنابر اعلام مقامات السالوادور روز سه‌شنبه ۱۱ ژوئن دوهزار زندانی دیگر به زندان بزرگ این کشور که «مرکز حبس محکومان تروریسم» نام دارد، منتقل شدند.

این زندان اکنون هزاران متهم و یا محکوم را به جرم عضویت در باندهای تروریستی در خود جای داده است.

زندانیان در این مرکز از هیچ ملاقاتی برخوردار نیستند و هیچ برنامه‌ای برای بازپروری و ادغام مجدد آن‌ها در جامعه پس از محکومیت در نظر گرفته نشده است.

نجیب بقیله، رئیس جمهوری فلسطینی‌تبار السالوادور در پی افزایش روزافزون خشونت باندهای جنایتکار، در سال ۲۰۲۲ همزمان با صدور فرمان سرکوب گسترده این باندها، ساخت این بزرگترین زندان آمریکای لاتین را آغاز کرد.

سازمان‌های حقوق بشری بارها اعلام کرده‌اند که هزاران نفر از زندانیان محبوس در این مرکز، در روندی ناعادلانه محکوم شده‌اند و ده‌ها نفر از آن‌ها نیز در این زندان کشته‌ شدند. آن‌ها همچنین نسبت به وسعت بسیار زیاد زندان و نبود برنامه بازپروری معترض‌اند.

با این حال، سیاست‌های امنیتی آقای بقیله در در بین مردم السالوادور از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است. زیرا بسیاری از محله‌هایی که پیش‌تر تحت کنترل باندهای جنایتکار بود، اکنون رهایی یافتند و مردم می‌توانند برای نخستین بار خارج از سلطه ظالمانه‌ آن‌ها زندگی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی انتقال ۲ هزار زندانی؛ جنگ رئیس‌جمهوری فلسطینی‌تبار السالوادور با باندهای تبهکار

السالوادور؛ تنبیه زندانیان بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی

صدها السالوادوری پس از اخراج از آمریکا کشته شدند یا مورد آزار قرار گرفتند