Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تظاهرات هزاران نفر در استانبول در مخالفت با طرح اردوغان برای کشتن سگ‌های ولگرد

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران معترض روز یکشنبه در استانبول به نشانه اعتراض به پیشنهادهای دولت ترکیه برای معدوم کردن سگ‌های ولگرد تجمع کردند و شعار می دادند: «نه به کشتار»

آگهی

معترضان با در دست داشتن عکس‌هایی از سگ‌های ولگرد با چشمان التماس آمیز روی تی‌شرت‌ها و پلاکاردهای خود، در میدان ینی کاپی در بخش اروپایی شهر تجمع کردند.

دولت ترکیه لایحه‌ای را برای زنده گیری و عقیم سازی سگ‌های ولگرد قبل از معدوم کردن آنها در صورتی که ظرف ۳۰ روز به سرپرستی گرفته نشوند، تدوین کرده است.

سلی گيريتلي اوغلو، مهندس ۲۷ ساله و یکی از معترضان به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «این یک قانون قتل است؛ حیوانات گناه دارند، نباید آنها را این‌طور قتم عامل کرد. بعد از این هم حتما قرار است نوبت گربه‌ها شود.»

حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) به رهبری رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید این اصلاحات برای کنترل تعداد سگ‌های ولگرد در کشور و جلوگیری از حمله آنها به مردم ضروری است.

مقامات می گویند در ترکیه چهار میلیون سگ ولگرد وجود دارد. این کشور توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان کشوری با «خطر بالا» برای بیماری هاری طبقه بندی شده است. دولت می‌گوید سگ‌ها در پنج سال گذشته باعث ۳ هزار و ۵۴۴ حادثه رانندگی شده‌اند که منجر به کشته شدن ۵۵ نفر و مصدومیت بیش از ۵ هزار نفر شده است.

اردوغان هفته گذشته در این خصوص گفته بود: «مشکل ما با سگ‌های ولگرد است چیزی که در هیچ کشور توسعه یافته‌ای دیده نمی‌شود.»

هایدر اوزکان، نایب رئیس فدراسیون حقوق حیوانات ترکیه، می‌گوید دولت باید به عقیم‌سازی موثر و ساخت پناهگاه‌های حیوانات توجه ویژه کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در ماه‌های اخیر موارد متعددی از حوادث و حملات سگ‌ها به افراد در ترکیه در شبکه‌های اجتماعی این کشور منتشر شده است و در حالی‌که گروهی از مردم این کشور از لزوم مقابله با افزایش روز افزون سگ‌های ولگرد ابراز نگرانی می‌کنند در مقابل بسیاری هم معتقدند که راه حل مقابله با این مسئله کشتن آنها نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟

آیا «پیرترین سگ دنیا» به اندازه یک انسان ۲۰۰ ساله عمر کرده است؟

برگزاری نمایش مد سگ‌ها و گربه‌های خانگی در نیویورک