Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مجمع تشخیص و مصلحت نظام ایران مخالف لایحه «حجاب و عفاف» است

حجاب اجباری در ایران
حجاب اجباری در ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نامه‌ای از صادق آملی لاریجانی، رئیس هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام به احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان منتشر شده که بر اساس آن، مصوبه مجلس ایران درباره حجاب را مغایر با سیاست‌های کلی نظام در حوزه «اقتصاد مقاومتی» دانسته است.

آگهی

بر اساس نامه آقای آملی لاریجانی که تاریخ ۲۹ فروردین را دارد، برداشت جریمه از حساب زنان، باعث بی‌اعتمادی به نظام بانکی ایران و خروج سپرده‌های بانکی می‌شود.

هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشتر جلسه‌ای را برای تعیین تکلیف لایحه «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» برگزار کرده بود.

در نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دبیر شورای نگهبان که توسط برخی از رسانه‌های داخلی ایران منتشر شده، آمده است: «ماده ۵۴ مصوبه به دلیل غیرقابل اجرا بودن، مغایر جزء ۱ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری و از حیث لطمه به ثبات نظام مالی کشور، مغایر بند ۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است.»

لایحه «حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» به تصویب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ایران رسیده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این لایحه که در واکنش به موج مخالفت زنان با حجاب اجباری بدون طرح در صحن علنی مجلس یازدهم ایران به تصویب رسیده است، بین این مجلس و شورای نگهبان در رفت‌وآمد بود.

همزمان مقام‌های ایران و پلیس این کشور نیز با هدف بازگرداندن گشت‌های ارشاد به خیابان‌های ایران، با اجرای طرح موسوم به «نور»، برخورد خشن با شهروندان را دوباره آغاز کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار روایتی تازه از نحوه «قتل» نیکا شاکرمی همزمان با موج جدید خشونت‌ پلیس علیه مخالفان حجاب اجباری

سازمان ملل تشدید کنترل حجاب و صدور حکم اعدام توماج صالحی در ایران را محکوم کرد

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد