Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشم اسرائیل در سازمان ملل از سکوت برای رئیسی: «قصاب تهران» و دستانش آغشته به خون هزاران ایرانی است

گیلعاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت در مقر سازمان ملل متحد، ۱۸ آوریل ۲۰۲۴
گیلعاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت در مقر سازمان ملل متحد، ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز دوشنبه ۲۰ مه (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳) به درخواست الجزایر و اسلوونی برای بررسی عملیات اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه تشکیل شد، گیلعاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد از یک دقیقه سکوت به احترام رئیس جمهوری ایران انتقاد شدید کرد.

آگهی

گیلعاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد درباره یک دقیقه سکوت سازمان ملل برای ابراهیم رئیسی گفت: «دستان رئیسی به خون هزاران ایرانی بیگناه آغشته است و آنوقت شورای امنیت برای اوست که یک دقیقه سکوت می‌کند؟»

وی همچنین در این مراسم با انتقاد شدید از تصمیم کریم خان، دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی، برای درخواست صدور حکم بازداشت علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و یوآو گالانت، وزیر دفاع آن را «با انگیزه نفرت» دانست و گفت: «صبح امروز، در اقدامی مفتضحانه که نشانه‌ای از سقوط اخلاقی بود، دادستان کل دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد که به دنبال صدور حکم بازداشت علیه رهبران اسرائیل و حماس خواهد بود.»

وی با نفرت‌انگیز خواندن روزی که«یک سازمان تروریستی را با رهبران یک دموکراسی برابر میدانند» آن را «روز سیاهی برای جامعه و نهادهای بین المللی دانست.»

او دیوان کیفری بین‌المللی را تحت تأثیر تعصبات یهودی‌ستیزانه و انگیزه‌های سیاسی متهم به راه اندازی کارزاری ناعادلانه و نفرت‌انگیز علیه رهبران اسرائیل کرد و گفت:« امروزه این سازمان‌ها راه خود را گم کرده‌اند. دیوان کیفری بین المللی اکنون سلاح جنایتکاران و تروریست‌ها است و قطب‌نمای اخلاقی آن شکسته شده است.»

اردان با محکومیت یک دقیقه سکوت در سازمان ملل برای گرامیداشت یاد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران او را «قصاب تهران» خواند که«یک ماه پیش نیز حمله موشکی و پهپادی بی‌سابقه‌ای به اسرائیل برای کشتن هزاران اسرائیلی بی‌گناه انجام داده است.»

او در مورد عملیات اسرائیل در رفح گفت: «این جنگ می‌تواند فردا پایان یابد و این به شما بستگی دارد. اگر حماس گروگان‌ها را آزاد کند و تسلیم شود، شلیک حتی یک گلوله هم لازم نیست. چرا این پیام را به مردم دنیا منعکس نمی‌کنید.»

وی در ادامه با منفعل خواندن شورا ادامه داد: «از قدرت خود استفاده کنید و بر تروریست‌ها فشار بیاورید. با از بین بردن حماس و بازگرداندن گروگان‌هایمان به ما کمک کنید تا این جنگ را پایان دهیم. به ما کمک کنید آینده بهتری برای همه داشته باشیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای از رئیسی تمجید کرد اما او را شهید خطاب نکرد؛ آیا لحن سرد و رسمی رهبر ایران معنای خاصی دارد؟

واکنش بورل به درخواست صدور حکم جلب برای نتانیاهو: وظیفه دادگاه لاهه تعقیب جنایات بین‌المللی است

«پرواز با هلی‌کوپترهای شاه»؛ بالگرد حامل ابراهیم رئیسی تا چه حد مناسب پرواز بود؟