Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شرکت امنیتی آمبری: موشک حوثی‌ها به یک نفتکش با پرچم پاناما اصابت کرد

یک سرباز حوثی در تاریخ ۱۲ مه ۲۰۲۴ در مقابل کشتی اسرائیلی گلکسی که توسط حوثی‌ها در نزدیکی حدیده یمن،  توقیف شده بود
یک سرباز حوثی در تاریخ ۱۲ مه ۲۰۲۴ در مقابل کشتی اسرائیلی گلکسی که توسط حوثی‌ها در نزدیکی حدیده یمن، توقیف شده بود Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت امنیت دریایی آمبری روز شنبه ۱۸ مه (۲۹ اردیبهشت) اعلام کرد یک نفتکش با محموله نفت خام در سواحل شهر مخا در جنوب غربی یمن و مشرف بر تنگه راهبردی باب المندب، مورد اصابت موشک قرار گرفت.

آگهی

شرکت آمبری آورده است که: «گزارش‌ها حاکی از آن است که یک تانکر نفت خام با پرچم پاناما در حدود ۱۰ مایل دریایی (۱۸.۵ کیلومتری) جنوب غربی موخا مورد حمله قرار گرفت و افزود که بر اساس اطلاعاتی که در دست دارند گواه این است که «این کشتی مورد اصابت موشک قرار گرفته و در طبقه سکان کشتی آتش‌سوزی رخ داده است.»

این شرکت بعد از آن گفت که «اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می‌دهد این نفتکش در خواست کمک کرده است. یکی از بخش‌های سکان کشتی اما ظاهرا درست کار می‌کند.»

آژانس امنیت دریایی نیروی دریایی بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود که گزارشی مبنی بر «وارد شدن آسیب جزئی به یک کشتی پس از اصابت یک پرتابه ناشناس» دریافت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

عملیات تجارت دریایی بریتانیا (UKMTO) نیز افزود: «کشتی و خدمه آن در امنیت هستند و به بندر بعدی خود ادامه مسیر می دهد.»

به گفته این سازمان، این حادثه در ۷۶ مایل دریایی (۱۴۰ کیلومتر) دورتر از حدیده یمن رخ داده است، اما نوع کشتی درگیر را مشخص نکرد.

شورشیان حوثی (انصارالله) که کنترل بسیاری از یمن را در دست دارند، از ماه نوامبر در کمپینی که به گفته خودشان در همبستگی با فلسطینیان در جنگ غزه است، ده‌ها حمله به کشتی‌ها در داخل و اطراف دریای سرخ انجام داده‌اند.

حملات این شورشیان باعث واکنش‌های تلافی‌جویانه نیروهای آمریکایی و بریتانیایی و تشکیل یک ائتلاف بین المللی برای حفاظت از خطوط حیاتی کشتیرانی در آب‌های خلیج عدن و دریای سرخ شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای آمادگی بلاروس در تامین زیرساخت ریلی ماشین جنگی روسیه و نگرانی از بازشدن جبهه جدید علیه اوکراین

ایران و حوثی‌های یمن: در پذیرش دانشجویان آمریکایی حامی فلسطینی‌ها که تعلیق شده‌اند جدی هستیم

واشنگتن‌پست از طرح تازه آمریکا برای مقابله با قاچاق ادعایی اسلحه از ایران به یمن پرده برداشت