Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تهدید فراتر از دریای سرخ حوثی‌ها: از این پس «تمام کشتی‌های عازم اسرائيل» را هدف می‌گیریم

حوثی‌ها
حوثی‌ها Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عبدالمالک حوثی، رهبر حوثی‌های یمن در یک سخنرانی تلویزیونی تهدید کرد که از این پس، همه کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائيل حرکت می‌کنند و نه تنها آنهایی که در دریای سرخ هستند، هدفی برای این گروه یمنی خواهند بود.

آگهی

رهبر حوثی‌های یمن همچنین بار دیگر کشورهای جهان را مورد خطاب قرار داد که حمل و نقل به سمت بنادر به گفته او «فلسطین اشغالی» را متوقف کنند.

اظهارات آقای حوثی در حالی مطرح می‌شود که در خصوص امکان اجرایی شدن این تهدید حوثی‌های یمن تردید وجود دارد و بعید است که آنها بتوانند منطقه‌ای فراتر از آب‌های پیرامونی خود را برای کشتی‌های عبوری ناامن سازند.

حوثی‌ها پیشتر گفته بودند که تا زمانی که جنگ در غزه پایان نیابد اجازه نخواهند داد کشتی‌هایی که به سمت اسرائيل حرکت می‌کنند به مقصد خود برسند. آنها همچنین اسرائيل، بریتانیا و آمریکا را به عنوان اهداف مشروع خود معرفی کرده بوند.

این مقام ارشد حوثی همچنین از چین، روسیه و کشورهای آسیایی خواست تا از حمل و نقل کالا به بنادر اسرائيلی خودداری نمایند. او همچنین تهدید کرد که این گروه یمنی حملات خود را به تمام کشتی‌هایی که به سمت بنادر اسرائيل در دریای مدیترانه حرکت می کنند، گسترش می‌دهد.

او در بخش دیگری از این اظهارات خود گفت: «همه باید حمل و نقل به بنادر فلسطین اشغالی را متوقف کنند. به نفع همه شرکت‌ها است که حمل و نقل به سمت دشمن اسرائيلی به سمت دریای مدیترانه یا هر جهت دیگری را متوقف کنند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حملات حوثی ها با ایجاد اختلال در مسیر تجاری کلیدی بین آسیا و اروپا، هزینه حمل و نقل و بیمه را افزایش داده و شرکت‌های کشتیرانی را مجبور به تغییر مسیر به سفرهای طولانی‌تر و گران‌تر در اطراف جنوب آفریقا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حوثی‌های یمن: سه شناور و یک کشتی جنگی آمریکا را در خلیج عدن هدف گرفتیم

آمریکا تسلیحات و مهمات توقیف شده ایران «برای حوثی‌ها» را در اختیار اوکراین گذاشت

ارتش آمریکا: سامانه‌های دفاع هوایی و پهپادی حوثی‌ها در دریای سرخ را منهدم کردیم