Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استورمی دنیلز شهادت داد که با ترامپ رابطه داشته و بابت مخفی نگه داشتن آن حق‌السکوت گرفته است

دونالد ترامپ سمت راست، استورمی دنیلز، سمت چپ
دونالد ترامپ سمت راست، استورمی دنیلز، سمت چپ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورن، روز سه‌شنبه ۷ مه، با حضور در دادگاه شهادت داد که در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ رابطه داشته و قبل از انتخابات ۲۰۱۶ بابت مخفی نگه داشتن این موضوع حق‌السکوت گرفته است.

آگهی

خانم دنیلز ۴۵ ساله با حضور در جایگاه شهود به مدت چند ساعت جزئیاتی را درباره دیدارش با آقای ترامپ و توافقی که قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بابت مخفی نگه داشتن این موضوع انجام داده بودند، ارائه کرد.

او به هیئت منصفه گفت که پس از علنی شدن این توافق در سال ۲۰۱۸، زندگی او پر از «آشوب» شده و از سوی خانواده‌اش طرد شده و مورد آزاد و اذیت قرار گرفته است.

در روند جلسه دادگاه، تیم حقوقی آقای ترامپ به اظهارات خانم دنیلز اعتراض کردند و او را به خاطر اظهارات متناقضی که در طول سال‌ها درباره دورانش با ترامپ بیان کرده بود، مورد انتقاد قرار دادند.

آقای ترامپ، نامزد جمهوری خواهان برای انتخابات ‌آتی ریاست جمهوری آمریکا متهم به جعل و پنهان‌کاری در خصوص پرداخت ۱۳۰ هزار دلار حق‌السکوت در آستانه انتخابات ۲۰۱۶ به خانم دنیلز است.

رییس جمهور سابق ایالات متحده اما این اتهامات را رد کرده و می‌گوید بی‌گناه است. او همچنین داشتن رابطه جنسی با خانم دنیلز را انکار کرده است.

تیم حقوقی ترامپ می‌گوید که این بازیگر فیلم‌های بزرگسالان برای حضور در برنامه «کارآموز» با آقای ترامپ دیدار کرده بود. آقای ترامپ به عنوان یک غول املاک نیویورک در آن زمان میزبان برنامه تلویزیونی محبوب «کارآموز» بود.

خانم دنیلز که نام اصلی او استفانی کلیفورد است توضیح داد که آقای ترامپ پس از دعوت از او به سوئیت هتل خود در یک تورنمنت گلف افراد مشهور در دریاچه تاهو، نوادا، به او پیشنهاد رابطه جنسی داده است.

او در ادامه افزود با وجود این‌‌که مواد مخدر یا الکل مصرف نکرده بود، پس از اینکه آقای ترامپ با بستن در اتاق از خروج او جلوگیری کرد، «از هوش رفت» و زمانی که به هوش آمد با لباس‌هایش روی تخت بود و بعد از آن به سرعت اتاق هتل را ترک کرده است.

آقای ترامپ که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ رئیس‌جمهور آمریکا بوده است، می‌گوید این محاکمه تلاشی برای ضربه زدن به مبارزات انتخاباتی او با جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده در انتخابات ۵ نوامبر است.

خانم دنیلز گفت که پس از تهدیداتی در سال ۲۰۱۱ مصمم بود این موضوع را خصوصی نگه دارد، اما در جریان نامزدی ریاست جمهوری آقای ترامپ در سال ۲۰۱۶ زمانی که او با اتهامات متعدد سوء رفتار جنسی مواجه شد، نظر خود را تغییر داد.

دادستان‌ها می‌گویند که مایکل کوهن، وکیل ترامپ مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به‌عنوان حق‌السکوت به خانم دنیلز پرداخت کرده است اما آقای ترامپ سوابق تجاری خود را جعل کرده تا این واقعیت را پنهان کند که او این مبلغ را به کوهن باز پرداخته است.

این تنها دادگاه آقای ترامپ تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در پنجم نوامبر خواهد بود. این سیاستمدار جمهوری خواه علاوه بر این پرونده در دادگاه سه پرونده دیگر دارد که پیامد‌های آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

حتی اگر دونالد ترامپ در این پرونده محکوم شود، مانع از راهیابی مجدد او به کاخ سفید، در صورت پیروزی در انتخابات، نخواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد