Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

روزانه ۴۷ کودک مهاجر از سال ۲۰۲۱ در اروپا «ناپدید شده‌اند»

یک کودک مهاجر
یک کودک مهاجر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که از سال ۲۰۲۱ روزانه حدود ۴۷ کودک مهاجر پس از ورود به اروپا ناپدید شده‌اند.

آگهی

بر اساس پژوهش روزنامه‌نگاران همکار در پروژه‌ای با عنوان «گم‌شده در اروپا»، بیش از ۵۰ هزار کودک مهاجر بدون همراه در سه سال گذشته در اروپا ناپدید شده‌اند.

بررسی داده‌های به‌دست آمده از ۳۱ کشور اروپایی، از جمله اتریش، آلمان و ایتالیا، نشان می‌دهد که دست‌کم ۵۱ هزار و ۴۳۳ کودک مهاجر در دوره زمانی سال ۲۰۲۱ تا پایان سال ۲۰۲۳ ناپدید شده‌اند. رقم واقعی کودکان مهاجر ناپدیدشده در اروپا ممکن است به دلیل در دسترس نبودن اسناد و اطلاعات کامل، بیشتر باشد.

تحقیق دیگری که نتایج آن در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، نشان می‌داد که در دوره زمانی ژانویه ۲۰۱۸ تا دسامبر سال ۲۰۲۰، دست‌کم ۱۸ هزار کودک مهاجر پس از ورود به اروپا ناپدید شده‌ بودند.

ایتالیا و اتریش به ترتیب با ۲۲ هزار و ۸۹۹ و ۲۰ هزار و ۷۷ کودک مهاجر ناپدید شده، بیشترین درصد کودکان مهاجر ناپدید شده در میان کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده‌اند. بلژیک، آلمان و سوئیس نیز با هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ کودک مهاجر ناپدیدشده در رتبه بعدی این فهرست قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام پروژه‌ «گم‌شده در اروپا»، نرخ بالای کودکان ناپدیدشده در ایتالیا و اتریش لزوماً نشان دهنده موارد بیشتر در این دو کشور نیست، بلکه سیستم‌های جمع آوری داده‌ها در آن‌ها کارآمدتر بوده است.

دست‌کم از هر ۳ کودک مهاجر بدون همراه ناپدیدشده در اروپا بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ یک نفر از آن‌ها اهل افغانستان بوده است.

داده‌های جمع‌آوری شده توسط پروژه «گم‌شده در اروپا» همچنین نشان می‌دهند که در میان کودکان مهاجر ناپدیدشده در اروپا، کودکانی از سوریه، تونس، مصر و مراکش نیز بوده‌اند.

سرنوشت کودکان مهاجر بدون همراه ناپدیدشده در اروپا همواره نگرانی مدافعان حقوق کودکان را در پی داشته است زیرا این گروه از مهاجران در برابر خشونت و قاچاقچیان انسان آسیب‌پذیرتر هستند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اگرچه عوامل متعددی در ناپدیدشدن کودکان مهاجر نقش دارند اما این نگرانی وجود دارد که آن‌ها طعمه قاچاقچیان انسان شوند و در صنعت سکس مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

نتایج پژوهش انجام شده در دانشگاه خنت در بلژیک نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ میلادی، ۸۴ درصد کودکان مهاجر در مسیر مهاجرت به اروپا خشونت فیزیکی را تجربه کرده و بیش از ۹۰ درصد آن‌ها شاهد چنین خشونت‌هایی بوده‌اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حدود ۴۰ درصد از آوارگان جهان را کودکان تشکیل می‌دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفس راحت احزاب جریان اصلی در آستانه انتخابات پارلمان اروپا؛اصلاحات قوانین مهاجرت و پناهندگی رای آورد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

سازمان بین‌‌المللی مهاجرت: ۶۳ هزار نفر طی ده سال در مسیرهای مهاجرت جان باخته یا ناپدید شدند