Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان بین‌‌المللی مهاجرت: ۶۳ هزار نفر طی ده سال در مسیرهای مهاجرت جان باخته یا ناپدید شدند

غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه
غرق شدن قایق مهاجران در دریای مدیترانه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت نشان می‌دهد که در فاصله بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۳ مسیحی، بیش از ۶۳ هزار نفر در مسیرهای مهاجرت در سراسر جهان جان خود را از دست داده یا ناپدید شده‌اند که بیش از ۲۸ هزار مورد آن تنها مربوط به دریای مدیترانه بوده است.

آگهی

سازمان بین‌المللی مهاجرت در گزارش ده ساله خود با ذکر این اطلاعات گفته که با وجود خطرات جانی، برخی از مهاجران هنوز هم برای گذر از مدیترانه به آب می‌زنند.

خورخه گالیندو، سخنگوی سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید: «این آمار هشداردهنده‌اند. بعد از ده سال، ما باز هم شاهدیم که مردم همچنان در تلاش برای یافتن زندگی بهتر، جان خود را از دست می‌دهند. برای مثال، دیدیم که سال ۲۰۲۳ مرگبارترین سال ثبت شده با بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ مورد مرگ بوده است.»

او در توضیح علت این پدیده گفته است: «دلایل پرشمار است. علت بیش از ۶۰ مورد درصد موارد مرگ و میر ثبت شده در این گزارش غرق شدن بوده است. تنها در دریای مدیترانه، بیش از ۲۸ هزار مورد مرگ و ناپدید شدن ثبت شده است.»

سازمان بین‌المللی مهاجرت همچنین در گزارش خود از کشف تعداد بالای اجساد ناشناس خبر می‌دهد.

بیش از یک سوم اجساد مهاجرانی که شناسایی شدند، از کشورهای درگیر نبرد مسلحانه از جمله افغانستان، برمه، سوریه و اتیوپی بوده‌اند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد در سندی که منتشر کرده خواستار ایمن‌سازی مسیرهای قانونی برای مهاجرت به منظور جلوگیری از خسارات انسانی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفس راحت احزاب جریان اصلی در آستانه انتخابات پارلمان اروپا؛اصلاحات قوانین مهاجرت و پناهندگی رای آورد

انتخابات پارلمان اروپا: کدام کشورها خواستار سختگیری بیشتر در پذیرش مهاجرانند؟

سازمان ملل: بیش از ۸۵۰۰ مهاجر سال گذشته در سراسر جهان جان خود را از دست دادند