Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

لیز تراس، نخست وزیر پیشین بریتانیا
لیز تراس، نخست وزیر پیشین بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لیز تراس، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا با بیان اینکه هیچ فایده‌ای برای فعالیت سازمان ملل متحد نمی‌بیند، خواستار انحلال این نهاد بین‌المللی شد.

آگهی

خانم تراس که در زمان نخست‌وزیری بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا بود، سازمان ملل متحد را به داشتن نقش «مخرب» در مناقشه اسرائیل و فلسطینی‌ها در جنگ غزه متهم کرد.

او همچنین عضویت چین و روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد را زیر سوال برد.

خانم تراس در گفتگو با پادکست نیوزکست بی‌بی‌سی گفت که نمی‌تواند هدفی برای سازمان ملل متحد متصور شود. او در ادامه گفت که در حال حاضر این سازمان در رسیدگی به مسائل بین‌المللی بسیار ناکارآمد است و در مورد اسرائیل هم به این کشور آسیب زده است.

هم‌حزبی ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد سازمان ملل را منحل کند، گفت که این سازمان فقط به محلی برای دیدار مقام‌های دولت‌ها تبدیل شده است.

خانم تراس با بیان اینکه «در حال حاضر، شورای امنیت سازمان ملل متحد با عضویت چین و روسیه بی‌شک سودی برای امنیت جهان ندارد»، گفت که او بیشتر از ائتلاف کشورهای هم‌فکر مانند سازمان ناتو حمایت می‌کند.

او با طرح این ادعا که نظرات مثبت درباره اسرائیل کمتر ارائه می‌شود، گفت: «فکر می‌کنم که آمریکا در حال حاضر بیش از حد از اسرائیل انتقاد می‌کند، این در حالی است که اسرائیل در موقعیت فوق‌العاده دشواری قرار دارد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم تراس بعد از گذشت ۴۹ روز از پیروزی‌اش در انتخابات داخلی حزب محافظه‌کار بریتانیا و به دست گرفتن زمام امور مجبور شد از نخست‌وزیری این کشور استعفا دهد.

نخست‌وزیری او باعث شد که حزب محافظه‌کار بریتانیا در نظرسنجی‌ها بیش از ۲۰ درصد از محبوبیتش در برابر حزب کارگر را از دست بدهد.

تحلیلگران سیاسی از چند تغییر موضع ناگهانی به عنوان یکی از دلایل کاهش اقتدار خانم تراس در حزب محافظه‌کار بریتانیا نام می‌برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

فراز و نشیب‌های یک دولت ۴۵ روزه؛ چرا لیز تراس استعفا کرد؟