Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان اطلاعات روسیه: نیروهای ویژه بریتانیا در عملیات خرابکارانه اوکراین دست داشتند

نیروهای ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه
نیروهای ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه Copyright AP/Russian National Antiterrorism Committee
Copyright AP/Russian National Antiterrorism Committee
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرویس امنیت فدرال روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که اعضای نیروی دریایی ویژه بریتانیا (SBS)‌ در اوکراین فعالیت داشته و به نیروهای اوکراینی در انجام عملیات علیه نیروهای روسی یاری می‌رسانند.

آگهی

جنگ اوکراین باعث شده تا عمیق‌ترین بحران در روابط مسکو با غرب رقم بخورد؛ شکافی که بعد از بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ میلادی در نوع خود سابقه نداشته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه معتقد است که نیروهای نظامی ناتو در حال حاضر در اوکراین حضور دارند؛ این در حالی است که ایالات متحده و متحدان اصلی اروپایی آن گفته‌اند که هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیروی زمینی به اوکراین ندارند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سرویس امنیت فدرال روسیه، وارث مستقیم سرویس اطلاعات و امنیت کا.گِ.ب. از دوران شوروی است.

این نهاد اطلاعاتی روز پنجشنبه اعلام کرد که نقشه نیروهای ویژه بریتانیا برای پیاده کردن سربازان اوکراینی  در «آب‌تل تندروف / Tendrov Split» به منظور انجام عملیات خرابکارانه را خنثی کرده است. 

به پشته‌ای از گل و لای و شن و ماسه که در عمق کمی در زیر آب قرار گرفته باشد آب‌تَل می‌گویند. آب‌تل تندروف در دریای سیاه و در جنوب اوکراین واقع شده است.

سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین اعلام کرده است که یکی از سربازان ارشد نیروی ویژه دریایی اوکراین را دستگیر کرده است و نام و تاریخ تولد او را نیز اعلام کرد.

سرویس امنیت فدرال روسیه در این رابطه اضافه می‌کند که یگان نیروهای ویژه اوکراین از سوی یکی از یگان‌های سرویس ویژه دریایی بریتانیا (SBS) نظارت می‌شود و همین امر می‌تواند نشان‌دهنده دخالت مستقیم بریتانیا در این درگیری باشد.»

سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا هنوز در این رابطه واکنشی از خود نشان نداده است.

سرویس ویژه دریایی (SBS) یک هنگ از نیروهای ویژه نیروی دریایی بریتانیا است که تاریخچه تاسیس آن به روزهای ابتدایی جنگ دوم جهانی بازمی‌گرداند.

این سرویس ویژه دریایی در برخی از بزرگترین درگیری‌های ۷۰ سال گذشته از جمله جنگ کره، ایرلند شمالی، جنگ فالکلند، سیرالئون، افغانستان و عراق خدمت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چتربازان روسیه در شرق «چاسیو یار» مستقر شدند؛ اهمیت تصرف این شهر اوکراین در چیست؟

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد

نقش پهپادهای ایران در منازعات؛ آیا پرنده‌های ایرانی توازن قوا را در جنگ داخلی سودان بر هم می‌زنند؟