Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

طوفان و تگرگ در جنوب چین
طوفان و تگرگ در جنوب چین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باد شدید و طوفان‌ کم‌پیشینه از آخر گذشته هفته تاکنون در استان جیانگشی در جنوب چین دست‌کم جان هفت نفر را گرفت که سه نفر از آنها در حالی که در خواب بودند از درون آپارتمان‌های بلندمرتبه‌شان به بیرون کشیده شدند.

آگهی

به گفته ستاد منطقه‌ای کنترل اضطراری سیل استان جیانگشی، جمعیتی برابر ۹۳ هزار نفر در ۹ شهر و ۵۴ شهرستان درگیر تغییرات شدید آب و هوا هستند که که از ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) آغاز شد.

روز یکشنبه، طوفان و تندباد شدید و حیرت‌آور باعث شکسته شدن درها و پنجره‌های دو آپارتمان در یک ساختمان بلند در نانچانگ، مرکز استان شد. بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، سه نفر در حالی که روی تخت خود خوابیده بودند بر اثر باد شدید به بیرون آپارتمان کشیده شده و جان خود را از دست دادند.

به، طوفان های عجیب و غریب منجر به تندبادهایی شد که پنجره های درهای دو آپارتمان را در یک ساختمان بلند در نانچانگ، مرکز استان پاره کردند. بر اساس گزارش رسانه های محلی، سه نفر از روی تخت های خود بیرون کشیده شدند و جان خود را از دست دادند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مقامات چینی روز چهارشنبه گفتند که ۵۵۲ نفر باید به صورت اضطراری از محل حادثه خارج شوند. آنها همچنین گفتند که ۲ هزار و ۷۵۱ خانه نیز بر اثر طوفان آسیب دیده است.

مقامات محلی گفتند این شدیدترین طوفان در بیش از یک دهه گذشته در این منطقه بوده که همراه با رعد و برق وحشتناک، باران کوبنده و تگرگ با دانه‌های به اندازه توپ گلف بوده است. این بادهای شدید همچنین باعث خسارت اقتصادی به میزان تقریبی ۱۵۰ میلیون یوان (۲۱ میلیون دلار) شده است.

پیش از این اداره هواشناسی چین هشدارهایی درباره وزش طوفان درجه یک صادر کرده بود. بادهایی با چنین شدتی زمانی وزیدن می‌گیرد که طوفان‌های چین و سایر نقاط آسیای شرقی به خشکی می‌رسند، اما این بادها به ندرت در مناطقی مانند جیانگشی که محصور در خشکی است، دیده می‌شوند.

هواشناسی ملی چین همچنان چندین منطقه جنوب شرقی این کشور را در وضعیت نارنجی یا بالاترین هشدار هواشناسی همرفتی شدید اعلام کرده و گفته وزش باد شدید، تگرگ و رعد و برق در این مناطق تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

سیستم هشدار آب و هوایی چین شامل سه سطح با نمادهای رنگی آبی، زرد و نارنجی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئو؛ چین همچنان تحت تأثیر باران‌های سیل‌ آسا

طوفان سهمگین در چین خودروها را از جا کند و ساختمان‌ها را در هم‌ کوبید

طوفان «هاتو» در جنوب چین دست کم ۱۲ کشته به جا گذاشت